11:59:19 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ملزومات سفر در فصل زمستان چیست

ملزومات سفر در فصل زمستان چیست
به گزارش خبرنگار حوزه حوادثگروه اجتماعی خبرگزاری آنا، زمستان با برف و سرمایش زیباست اما تحمل همین سرما و بارش برف و باران گاهی آنقدر سخت و طاقتفرسا میشود که تحمل آن از عهده افراد خارج شده و زمانی سختتر میشود که با توفانهای زمستانی همراه باشد. این را به یاد داشته باشید که توفان […]

به گزارش خبرنگار حوزه حوادثگروه اجتماعی خبرگزاری آنا، زمستان با برف و سرمایش زیباست اما تحمل همین سرما و بارش برف و باران گاهی آنقدر سخت و طاقتفرسا میشود که تحمل آن از عهده افراد خارج شده و زمانی سختتر میشود که با توفانهای زمستانی همراه باشد.

این را به یاد داشته باشید که توفان زمستانی با خود سیل یا یخبندان را نیز بههمراه میآورد و مسدود شدن خیابانها و سقوط تیرهای برق و تلفن از حوادثی است که توفانهای زمستانی ایجاد میکند.

در زمستانها توصیه میشود که تا حد امکان از سفر خودداری کنید اما اگر ناچار بودید دل به جاده بزنید و سفر کنید همیشه مقداری نمک در خودروی خود داشته باشید تا اگر در مسیری گرفتار شدید، نمک را بر روی یخبندان بریزید و راه را برای خود بازکنید، البته ماسه هم برای تسهیل حرکت بد نیست و همراه داشتن آن به نفعتان است.

خبر جدید  افزایش 30 درصدی ورود گردشگران به استان همدان/ غار علیصدر ادامه غار دیگری نیست

همیشه یک بیلچه کوچک با خودتان داشته باشید که اگر در جاده گرفتار شدید بتوانید با آن کمی از مسیر خودتان را باز کنید.

قبل از آنکه حرکت کنید باتری و سیستم ماشین را بهخوبی چک کرده و تلاش کنید ترمینال باتری خودرو را کاملاً تمیز کنید.

یکی از مواردی که باید آن را قبل از سفر چک کنید حجم ضد یخ خودرو است، باید ضد یخ به میزانی باشد که مانع از انجماد شود. حواستان باشد سیستم گرمایش و بخاری خودرو بهخوبی کار کند.

خبر جدید  کشف اشیای تاریخی هزاره اول قبل از میلاد و پیش از اسلام

باید قبل از آغاز سفر برفپاککن بررسی و تعمیر شود و از وجود مایع شستشو اطمینان حاصل کنید تا در موقع برف و یخبندان گرفتار نشوید. ترموستات خودرویتان را چک کنید و حواستان باشد بهدرستی کار کند. به نشت مایع یا پیچخوردگی لولهها در سیستم اگزوز توجه کنید و در صورت لزوم قطعات را تعویض کنید.

خبر جدید  استاندار خراسان رضوی دبیر کارگروه ملی زیارت شد

حتماً لباس زمستانی بپوشید و یک دست لباس ضخیم و چند دست لباس گرم و سبک به همراه داشته باشید. کاپشنرا طوری انتخاب کنید که نسبت به آب نفوذناپذیر باشد.

توصیه میکنیم که بهجای دستکش معمولی از دستکش مخصوص استفاده کنید و کلاه را هم در لیست لباسهای خود قرار دهید. میتوان با استفاده از شالگردن برای مراقبت از ریهها، اطراف دهان را پوشاند.

انتهای پیام/۴۰۸۷/ ۲۱۴۴/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد