11:30:57 - شنبه 26 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

مشکل قدیمی گردشگران خارجی در ایران در گروه اقدام بانک مرکزی/وقتی پول نقد مسافران چالش می‌شود

مشکل قدیمی گردشگران خارجی در ایران در گروه اقدام بانک مرکزی/وقتی پول نقد مسافران چالش می‌شود
معاون گردشگری کشور درباره چالش حمل پول نقد توسط توریست‌های خارجی در ایران و برطرف کردن این مشکل قدیمی – این مسئله را در گرو تاییدات بانک مرکزی عنوان کرد و گفت: طرح ما برای کارت اعتباری و شتاب در داخل کشور برای مسافران خارجی آماده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، یکی از مشکلات مهم گردشگران دنیا در سفر به ایران – مسئله حمل پول نقد است درحالیکه توریستهای جهان به هیچ عنوان عادت به حمل پول نقد ندارند زیرا در کشورهای خود و همچنین در طول سفر به کشورهای دنیا به راحتی میتوانند از کارتهای مالی استفاده کنند که ضریب امنیت و سهولت در هزینهها را برای آنان فراهم میآورد ولی این مسئله در ایران متفاوت است و به گفته مسئولان مرتبط در این زمینه مهمترین کارتهای مالی دنیا آمریکایی بوده و ایران نیز متعاقباً سالهاست که در تحریم چنین تراکنشهای مالی قرار دارد.

در این رابطه ولی تیموری – معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در خصوص اقدامات ایران برای برطرف کردن مشکل گردشگران ورودی به ایران در زمینه کارتهای مالی به تسنیم عنوان کرد: مشکل کارتهای اعتباری برای توریست های خارجی که به ایران سفر میکنند از گذشتهها نیز بود زیرا مهمترین کارتهای اعتباری – آمریکایی هستند.

خبر جدید  جاده‌های اردبیل و آذربایجان شرقی سفیدپوش شد/ باران در مازندران و گیلان

وی در پاسخ به این مسئله که چرا با اروپا برای ایجاد یک کانال مالی و استفاده از کارتهای اعتباری اتحادیه اروپا اقدام نمیشود، توضیح داد: با وجود اینکه ارتباط با اروپا بهتر شده است ولی با این وجود در زمینه کانالهای مالی هنوز دچار محدودیت و مشکلاتی هستیم.

تیموری ادامه داد: با این وجود ما طرحی را با مشارکت بخش خصوصی تهیه کردیم، با این مضمون که توریست خارجی به محض ورود به ایران بتواند یکی از کارتهای شتاب کشورمان را دریافت کند و طی یک و دو هفته ای که در ایران است از تراکنشهای مالی ایران با این کارتها و پول داخلی استفاده کند و پس از خروج از ایران – هر چه در کارت شتاب وی وجود داشته باشد به همان پولی که تحویل داده است، دریافت کند.

خبر جدید  رگبار باران همراه با رعد‌وبرق در انتظار ۱۲ استان کشور

معاون گردشگری کشور تصریح کرد: با این وجود این طرح منوط به تایید بانک مرکزی است زیرا مباحث مالی در میان است و در حال حاضر نیز قیمت ارز نیما و مسافری مشخص بوده و شبکه مالی در این زمینه نیز تعریف شده است و فقط منتظر تاییدات بانک مرکزی هستیم.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

خبر جدید  ۱۰ پس‌لرزه، کرمانشاه و ایلام را لرزاند
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد