۲۰:۱۳:۳۰ - چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

مسدود کردن ۷۰حلقه چاه غیر مجاز در اجرای مدیریت زیست بومی تالاب چغاخور

با آغاز اجرای طرح مدیریت زیست بومی تالاب بین المللی چغاخور در چهارمحال و بختیاری، در گام نخست ۷۰ حلقه چاه غیرمجاز در حاشیه این تالاب شناسایی و مسدود شد.
مسدود کردن ۷۰حلقه چاه غیر مجاز در اجرای مدیریت زیست بومی تالاب چغاخور

 به گزارش گروه محیط زیست خبرگزاری فارس، شهرام احمدی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، در دومین کارگروه مدیریت جامع تالاب بین المللی چغاخور، الزامات تهیه برنامه جامع این تالاب و عمل به آن را مطرح کرده و به بیان برخی اقدامات انجام شده در راستای تکالیف مندرج در برنامه مذکور پرداخت.

شهرام احمدی با تأکید ویژه بر ارزشگذاری زیست محیطی تالاب‌ها گفت: تالاب بین المللی چغاخور گنجی ارزشمند برای این منطقه است و در شرایطی که بیشتر تالاب‌های مهم کشور آسیب دیده اند حفظ این زیست بوم برای حیات پرندگان مهاجر امری مهم و ضروری است.

این مقام مسئول عنوان کرد: از زمان اجرای برنامه جامع تالاب چغاخور ۷۰ حلقه چاه غیرمجاز در حوزه آبریز این تالاب شناسایی و مسدود شده است.

احمدی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به اقدامات شرکت آب منطقه ای استان هیچ چاه غیر مجازی در حوزه آبریز تالاب بین المللی چغاخور وجود ندارد.

تالاب بین المللی چغاخور با مساحت دو هزار و ۴۳۰ هکتار در دامنه ارتفاعات برآفتاب و کلار، در مسیر جاده شهرکرد به خوزستان، در نزدیکی شهر بلداجی شهرستان بروجن و ۶۵ کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.farsnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد