۳:۲۴:۵۲ - شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

مسافران نوروزی از صنایع دستی برای سوغات استفاده کنند

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از سازمان میراث میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ولی تیموری،با اشاره به برگزاری سی و یکمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و اقدام ارزشمند سازمان میراث فرهنگی در برپایی این نمایشگاه گفت: سی و یکمین نمایشگاه ملی صنایع دستی در آستانه نوروز فرصت مناسبی است تا افراد برای نوروز […]
مسافران نوروزی از صنایع دستی برای سوغات استفاده کنند

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از سازمان میراث میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ولی تیموری،با اشاره به برگزاری سی و یکمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و اقدام ارزشمند سازمان میراث فرهنگی در برپایی این نمایشگاه گفت: سی و یکمین نمایشگاه ملی صنایع دستی در آستانه نوروز فرصت مناسبی است تا افراد برای نوروز ۹۸ هدایا و سوغات خود را از این نمایشگاه تهیه کنند.

وی افزود: صنایع دستی ایرانی، دارای تنوع، اصالت و زیبایی است و در دنیا بینظیراست و گردشگران خارجی که به ایران میآینداز صنایع دستی ایرانی بهعنوان یکی از زیباترین صنایع دستی دنیا نام میبرند و همواره بخش عمدهای از سوغاتی که با خود از ایران می برند، صنایع دستی ایرانی است.

معاون گردشگری کشور افزود: در حوزه گردشگری داخلی نیز، گردشگران داخلی در سفر به استانهای مختلف صنایع دستی ایرانی را به عنوان سوغات انتخاب میکنند که این کار میتواند به تقویت تولید داخلی و نیز ایجاد اشتغال و درآمدزایی در کشور کمک کند.

تیموری با بیان اینکه رونق گردشگری و صنایع دستی در کنار هم اتفاق می افتد افزود: هر قدر گردشگری رونق بیشتری بگیرد بهطور حتم فروش و عرضه صنایع دستی نیز رونق مییابد چرا که صنایع دستی میتواند پای ثابت سبد خرید خانوادهها و سوغات و هدایای سفر باشد.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به فرا رسیدن نوروز ۹۸ تصریح کرد: با هدف معرفی هنرهای سنتی و صنایع دستی استانهای مختلف، بازارچههای صنایع دستی در شهرهای گوناگون کشور بر پا میشود که درخواست و توصیه من به همه مسافران نوروزی این است که حتماً از صنایع دستی ایران بهعنوان سوغات و هدایای سفر استفاده کنند.

معاون گردشگری کشور در پایان گفت: نمایشگاههای صنایع دستی فرصت مناسبی برای معرفی صنایع دستی استانهای مختلف است تا افراد قبل از سفر به هر استان با ظرفیتهای هر استان در حوزه صنایع دستی آشنا شوند و بتوانند سوغات و هدایای سفر را از این استان تهیه کنند.

انتهای پیام/۴۱۰۵


منبع :: http://ana.ir

تبليغات
بانک پاسارگاد