11:29:57 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

مریوانی ها به یاد شهدای محیط زیست «بذر بادام» کاشتند/ چالوسی‌ها حاشیه رودخانه را پاکسازی کردند

مریوانی ها به یاد شهدای محیط زیست «بذر بادام» کاشتند/ چالوسی‌ها حاشیه رودخانه را پاکسازی کردند
به کوشش انجمن شنەی نوژین کردستان برنامه «کاشت بادام تلخ» به یاد شهیدان محیط زیست مریوان با شعار «ای آتش دل گزا، مردم ما سر فرود نمی آورند» برگزار شد.

به گزارش گروه محیط زیست و گردشگری خبرگزاری فارس، سومین هفته از زمستان سپیدپوش نیز میعادگاه دوستداران محیط زیست بود که با علاقه ای سبز دستان پر مهرشان را به نشانه دوستی با طبیعت دراز کنند و ضیافت این هفته را رقم بزنند. ضیافتی که به شیوه هایی همچون آموزش و فرهنگسازی، کاشت نهال و بذر، پاکسازی زباله از طبیعت و برنامه‌های متنوع دیگری انجام شد. ما نیز مانند هر هفته کوشیده ایم در صفحه محیط زیست خبرگزاری فارس،  رسانه‌ای برای تمام حامیان طبیعت این سرزمین باشیم.

*اصفهانی‌ها مسیر کوهپیمایی را از زباله پاکسازی کردند

برنامه کوهپیمایی گروه قرار سبز دوستان کوهنورد صبا در بادرود استان اصفهان برگزار شد. در این برنامه که با مشارکت هیأت ورزش‌های همگانی و مجموعه اداره ورزش و جوانان و جمعی از علاقمندان به‌صورت خانوادگی انجام گرفت، گروه ۳۰ نفری کوهپیمایی ضمن طی مسیر ۸ کیلومتری دوراهی آقاعلی عباس (ع) تا منطقه هفتاد تپه (هفتاد پشو) به پاکسازی کوهستان از حیث زباله اقدام کردند.

 

*دانش آموزان لاهیجانی با اهمیت پویش درب بطری آشنا شدند

در راستای فراگیری پویش درب بطری، تعدادی از دانش آموزان لاهیجانی همراه با خانواده‌ها جزییات بیشتری از این پویش را فرا گرفتند. این دانش آموزان به کوشش انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان در دفتر موسسه خیریه حمایت از معلولین شرق گیلان در لاهیجان حضور یافته و با توضیحات مدیرعامل موسسه از نزدیک با روند جمع آوری درب های بطری پلاستیکی و اهداف این پویش آشنا شدند.

*روستای پیروزه در شهرستان روانسر از زباله پاکسازی شد

برنامه پاکسازی روستای پیروزه از زباله در شهرستان روانسر استان کرمانشاه انجام گرفت. در این برنامه که با مشارکت دهیاری و اهالی روستا برگزار شد محوطه روستا از زباله پاکسازی شد.

 

*دوستداران محیط زیست مسجدسلیمان بار دیگر بر نکات مهم محیط زیستی تاکید کردند

حضور شهروندان و گردشگران مسجدسلیمانی در دامان طبیعت با یادآوری نکات محیط زیستی و توزیع کیسه زباله در میان آنان همراه بود.

خبر جدید  اعتراض شبکه سمن‌های محیط زیستی خوزستان به انتخابات غیرقانونی

در این برنامه که به کوشش انجمن دوستداران آوای طبیعت مسجدسلیمان استان خوزستان صورت گرفت، ضمن انجام دیدارهای چهره به چهره با گردشگران در طبیعت و توزیع کیسه زباله، بر جلوگیری از ریختن زباله در طبیعت و دیگر نکات مهم طبیعت گردی به شهروندان تاکید شد.

 

*برنامه جنگلانه در رامهرمز برگزار شد

طرح ملی جنگلانه در شهر رامهرمز استان خوزستان برگزار شد. در این برنامه به کوشش انجمن دوستداران طبیعت رامهرمز و مشارکت علاقمندان به طبیعت تعداد ۱۰۰ اصله نهال کُنار و بید در پارک جنگلی شهرستان تحت عنوان طرح جنگلانه کاشته شد.

 

*پاکسازی مدرسه شهید مطهری از زباله در شهر پاوه انجام گرفت

به کوشش آموزگار و دانش آموزان کلاس ششم مدرسه شهید مطهری بخش بانه وره از توابع شهرستان پاوه استان کرمانشاه، برنامه پاکسازی محیط اطراف مدرسه از زباله انجام گرفت.

 

*از جنگل‌های بلوط زاگرس در اندیکا بازدید شد

برنامه بازدید از جنگل های بلوط زاگرس در منطقه دشتگل اندیکا به کوشش انجمن های آینده سازان طبیعت خوزستان و دوستداران محیط زیست لالی صورت گرفت.

 در این برنامه که تنی چند از کارشناسان منابع طبیعی خوزستان نیز حضور داشتتد، در خصوص راهکارهایی از قبیل آموزش جوامع محلی، همکاری و همیاری جوامع بلوط‌نشین و تشکیل ستاد حفظ و حمایت از جنگل های بلوط زاگرس تاکید شد.

*کاشت بلوط در جوانرود ادامه دارد

در راستای پویش کاشت بلوط که همچنان توسط انجمن سبز ماپریس ادامه دارد، بیش از ۴۰ عدد بلوط توسط اعضای انجمن سبز ماپریس استان کرمانشاه در طبیعت اطراف شهر جوانرود کاشته شد.

*طرح ملی جنگلانه در شهر سروستان برگزار شد

با مشارکت مجموعه منابع طبیعی و انجمن عاشقان طبیعت سروستان استان فارس برنامه جنگلانه در این شهرستان برگزار شد. در این برنامه بذر درختان و گیاهان بومی از قبیل بادام کوهی، بنه و کُنار و همچنین گیاه داروئی انغوزه در کوه و مراتع منطقه چشمه رباط (دوشولی) کاشته شد.

خبر جدید  لزوم رفع آلودگی فاضلاب‌‌های منتهی به تصفیه‌خانه‌های جنوب تهران

*پاکسازی محوطه آبشار مروارید در شهر خفر انجام گرفت

برنامه ۱۸۴ تشکل پاکسازان طبیعت فارس به پاکسازی آبشار مروارید خفر و بازدید از جشنواره نرگس‌زارهای بخش خفر با هدف معرفی جاذبه های گردشگری و کمک به ثبت ملی نرگس‌زارهای این بخش اختصاص یافت. از جمله برنامه های متنوع این جشنواره اجرای موسیقی محلی، جشنواره غذا‌های سنتی و نمایشگاه صنایع دستی بود که بازدید ۱۵ هزار گردشگر از نقاط مختلف بخش خفر را به همراه داشت.

 

*طرح ملی جنگلانه در شهر مشکان برگزار شد

طرح ملی جنگلانه به کوشش گروه پاکسازان طبیعت شهر مشکان استان فارس و با مشارکت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نیریز، شهرداری و شورای اسلامی شهر مشکان، با هدف احیا و ترمیم رویشگاه‌های جنگلی و مرتعی در منطقه مسکن مهر مشکان برگزار شد.

 در این برنامه که با حضور جمعی از مسئولین و استقبال چشمیگر علاقمندان به طبیعت انجام شد ۵ هکتار از عرصه‌های طبیعی تحت کشت دانه‌های جنگلی بادام کوهی و بنه قرار گرفت.

 

*در مدارس مسجدسلیمان به یاد شهیدان نهال کاشته می‌شود

به کوشش انجمن دیده‌بان دوستداران محیط زیست مسجد سلیمان در استان خوزستان و واحد فرهنگی آموزش و پرورش این شهرستان برنامه کاشت نهال در مدارس مختلف انجام می‌گیرد. در این برنامه مقرر شد تا در هر مدرسه به تعداد شهدای محله و به‌نام آنها نهالی کاشته شود تا نام و یادشان با کاشت نهال گرامی داشته شود.

 

*برنامه ۳۹۱ رفتگران طبیعت مازندران در شهر چالوس برگزار شد

برنامه ۳۹۱ استانی و ۲۸۰۰ کشوری انجمن رفتگران طبیعت استان مازندران در حاشیه رودخانه چالوس برگزار شد. در این برنامه که با مشارکت ۱۴ نفر از یاران طبیعت و در هوای سرد منطقه انجام گرفت حاشیه رودخانه با هدف ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست از زباله پاکسازی شد.

خبر جدید  امروز برای کمک به کاهش تهدید گونه‌های دریایی کاری کنیم

*مدرسه روستای عشایری کشیت بم با پوشاک زمستانی تجهیز شد

به کوشش موسسه یاوران ندای زمین، مدرسه روستای عشایری کشیت بم در استان کرمان با پوشاک زمستانی تجهیز شد و تهیه پوشاک زمستانی، کیف، کفش و لوازم تحریر برای دانش آموزان مدرسه روستای عشایری در منطقه صعب العبور کوهستانی کشیت بم انجام گرفت.

*مریوانی‌ها به یاد شهیدان بذر بادام کاشتند

به کوشش انجمن شنەی نوژین کردستان برنامه کاشت بادام تلخ به یاد شهیدان محیط زیست مریوان با شعار «ای آتش دل گزا، مردم ما سر فرود نمی آورند» برگزار شد.

 

*منطقه تفریحی کریا در بهبهان پاکسازی شد

برنامه ۱۴۱ محیط زیستی گروه رفتگران طبیعت بهبهان استان خوزستان برگزار شد و اعضای انجمن علاوه بر فرهنگ سازی، منطقه تفریحی کریا (سد شهدا) را با شعار «درخت برای زمین و زمین برای زندگی» از حیث زباله پاکسازی کردند.

*دانش آموزان در مدارس اقلید با مفاهیم محیط زیست آشنا می شوند

کارگاه آموزشی انجمن همیاران و پاکسازان طبیعت شهر اقلید استان فارس برگزار شد. در این برنامه که با تفاهم نامه آموزش و پروش شهرستان همراه بود، مربیان پرورشی اداره آموزش و پرورش طرح درس حفاظت از محیط زیست که توسط انجمن تدوین شده را فرا گرفتند و قرار است تا پایان سال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۹ در مقطع ابتدایی دانش آموزان با چگونگی حفاظت از محیط زیست در ۵ موضوع (محیط زیست، منابع طبیعی، آب و خاک، جنگل و حیات وحش) آشنا شوند.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد