11:48:58 - سه‌شنبه 13 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

مرمت ۴۰ شی تاریخی در موزه چهار فصل اراک

مرمت ۴۰ شی تاریخی در موزه چهار فصل اراک
۴۰ شی تاریخی و فرهنگی مربوط به دوره های هزاره دوم وسوم ق.م، ساسانی و دوره سلجوقی مرمت خواهد شد. به گزارش ایلنا، مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی با اعلام این خبر گفت: ۴۰ شی تاریخی و فرهنگی که در موزه چهار فصل اراک نگهداری می‌شوند، مرمت خواهد شد. این اشیاء شامل سفال، سبو، پیاله، […]

۴۰ شی تاریخی و فرهنگی مربوط به دوره های هزاره دوم وسوم ق.م، ساسانی و دوره سلجوقی مرمت خواهد شد.

به گزارش ایلنا، مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی با اعلام این خبر گفت: ۴۰ شی تاریخی و فرهنگی که در موزه چهار فصل اراک نگهداری می‌شوند، مرمت خواهد شد. این اشیاء شامل سفال، سبو، پیاله، کاسه، درپوش سفالی، خمره، کاشی محرابی، کتیبه دوره سلجوقی و اشیای فلزی است که طی کاوش‌ها و حفاری‌های غیرمجاز به دست آمده است.

خبر جدید  تخریب پل معلق لرستان توسط افراد ناشناس

سیدمحمدحسینی در ادامه گفت: این اشیاء مربوط به دوره‌های هزاره دوم و سوم ق.م، ساسانی و دوره سلجوقی است که از محوطه‌هایی چون شهر آوه، شهر کرج ابودلف، دست کندهای تهیق و رباط آغاج خمین، آشتیان و منطقه نوبران ساوه کشف شده‌اند.

او در ادامه افزود: باتوجه به ارزشی که این اشیاء دارند، حفظ و مرمت آنها دارای اولویتی اساسی است چراکه بسیاری از این آثار، ریشه‌ها، آداب و تفکر نیاکان‌مان را عیان می‌کند و نمایش آنها باعث هویت‌بخشی اجتماعی خواهد شد.

خبر جدید  آب در «چشمه علی» جاری شد

موزه چهار فصل در تاریخ ۱۰/۸/۱۳۵۵ به شماره‌ ۱۳۳۹ در فهرست آثار ملی به ثبت رسید و در سال ۱۳۷۳ پس از اتمام عملیات مرمت و بازسازی، به‌عنوان موزه‌ باستان‌شناسی و مردم‌شناسی اراک بازگشایی شد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد