2:38:32 - سه‌شنبه 30 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

مجازات سنگین حمل داروهای ممنوعه‌ توسط حجاج در عربستان + اسامی داروها

مجازات سنگین حمل داروهای ممنوعه‌ توسط حجاج در عربستان + اسامی داروها
فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: اگر زائری برای بیماری، داروی خاصی مصرف می‌کند باید ضمن هماهنگی پزشک سازمان حج، نسخه خود را به همراه داشته تا در فرودگاه با مشکلی مواجه نشود.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار حسن مهریبا اشاره بهعمدهترینچالشی که حجاج خانه خدا را در این سفر معنوی تهدید میکند، اظهار کرد:عدم آگاهی از قوانین سختگیرانهکشور عربستان دربارهداروهای ممنوعه و حمل موادمخدر از جمله این چالشها است.

فرمانده پلیس فرودگاههایکشور افزود: عمل به توصیههایپلیس که قبل از اعزام به این سفر معنوی از رسانههااطلاعرسانیمیشود موجب خواهد شد تا حجاج سفری ایمن در سایه امنیت و آرامش داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت کلاسهایآموزشی در آستانه اعزام به این سفرمعنوی، گفت: اطلاعاتی که توسط سازمان حج و زیارت و سایر دستگاههایدولتی ارائه میشود،کمک خواهد کرد که در طول این سفر از زمان شروع اعزام به سرزمین وحی، در طول مناسک حج و حتی هنگام مراجعت به کشور ایران، مشکلی نداشته باشیم.

خبر جدید  چرا ثروتمندان جهان خانه‌هایشان را از خشت می‌سازند/ امکان بازدید شبانه از ارگ بم

مهری با اشاره بهوابستگی برخی از زائران به داروهای ممنوعه، اشاره و تأکید کرد: زوار قبل از اعزام به کشور عربستان باید نسبت به معالجه خود اقدام کنند تا برای آنها در آن کشور مشکلی به وجود نیاید زیرا هیچگونهامکانات درمانی در این زمینه توسط کشور عربستان به آنها ارائه نخواهد شد .

این مقام ارشد انتظامی به ۱۰ قلم داروی ممنوعه اشاره و بیان کرد: قرصهایترامادول، متادون، آمپولهایمرفین، قرصهایکدئیندارو شربتهایمربوطه جزء داروهای ممنوعه بوده و هرگونه حمل و نگهداری آنها در کشور عربستان مجازات سنگینی دارد.

وی خاطرنشان کرد: اگر زائری برای بیماری، داروی خاصی مصرف میکندبایدضمن هماهنگی پزشک سازمان حج، نسخه خود را به همراه داشته تا در فرودگاه با مشکلی مواجه نشود.

خبر جدید  الزام سازمان راهداری به ارتقای کیفیت روشنایی و کاهش نقاط حادثه‌خیز در ورودی شهرها

فرمانده پلیس فرودگاههایکشور تصریح کرد: برخی از داروهای گیاهی مانند شیرین بیان شباهت زیادی به موادمخدر دارند لذا زائران باید از همراه آوردن آنها خودداری کنند.

مهری، حضور به موقع زائران در فرودگاه و جلوگیری از هرگونه تأخیر پروازی از جانب مسافران را گوشزد کرد و گفت: زائران بایداز اشیاء گرانبهای خود همچون ارز، پول و مدارک شناسایی مراقبت کرده و از قرار دادن این اشیاء در بار غیر همراه که سبب کندی بازرسی مسافران می شود، خودداری کنند.

وی از حجاج خواست تا از پذیرش هرگونه امانت اعم از ساک، چمدان و بسته متعلق به فرد دیگری، خودداری کنند زیرا در صورت کشف اشیاء ممنوعه و موارد مشکوک در آن، مسئولیت متوجه حامل بار است.

خبر جدید  شهر چاروق و چاقوی ایران آماده درمان سرطان بیماران خارجی‌/نخستین خصلت ایرانیان در کلام گردشگران چیست

فرمانده پلیس فرودگاههایکشور ضمن آرزوی بهرهمندیمسافران از این فرصت پیش آمده معنوی یادآور شد: پلیس فرودگاههایکشور پیشبینیهایلازم برایآرامش و آسایش حجاج در فرودگاههای سراسر کشور را اتخاذ کرده و از حجاج خواست در صورت بروز هرگونه مشکل یا پیش آمدی مراتب را به پلیس اعلام تا اقدام لازم در این رابطهاجام شود.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد