10:59:59 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

لوور رکورد تازه ای در تاریخ موزه های جهان ثبت کرد

لوور رکورد تازه ای در تاریخ موزه های جهان ثبت کرد
تهران- ایرنا- لوور فرانسه با بیش از ۱۰ میلیون بازدیدکننده در سال ۲۰۱۸، رکورد پربازدیدترین موزه در جهان را از آن خود کرد.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از شبکه خبری فرانس ۲۴، بیش از ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۸ از موزه لوور بازدید کردند؛ رقمی که برای بازدید از یک موزه بین المللی، بی سابقه محسوب می شود.
«ژان لوک مارتینز» رئیس موزه لوور گفت: برای اولین بار در تاریخ تاسیس این موزه و حتی برای اولین بار در تاریخ احداث موزه های جهان، بیش از ۱۰ میلیون نفر در سال گذشته میلادی از لوور دیدن کردند.
با این تعداد، بازدید از لوور در سال ۲۰۱۸، از هشت میلیون و یکصد هزار بازدیدکننده در سال ۲۰۱۷، به میزان ۲۵ درصد رشد داشت و رکورد بازدید از این موزه در سال ۲۰۱۲ به میزان ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر شکسته شد.
صفت پربازدیدترین موزه ها در سال ۲۰۱۷، پس از لوور به ترتیب به موزه ملی چین با ۸ میلیون بازدیدکننده و موزه هنر متروپولیتن نیویورک با ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر اختصاص یافت.
به گفته مارتینز، رکورد سال ۲۰۱۸ برای لوور در پی احیای صنعت گردشگری در پاریس به دست آمد، در حالی که این رکورد در سال های اخیر به دلیل حملات تروریستی در فرانسه، ۳۰ درصد کاهش یافته بود.
همچنین تمهیدات دو سال گذشته برای بالا بردن ظرفیت لوور، دلیل دیگری برای افزایش شمار بازدیدکنندگان از این موزه عنوان شده است.
مدیر موزه لوور یادآور شد که مجموع هزینه های تخصیص داده شده برای این موزه حدود ۶۰ میلیون یورو بوده که مقدار زیادی از این مبلغ، در قالب قراردادی با موزه لوور ابوظبی که بیش از یک سال پیش افتتاح شد، تامین شده است.
در این میان، معرفی فروش های آنلاین نیز از مدت زمان انتظار مشتریان کاسته و بازدیدکنندگان بیشتری را جذب این موزه کرده است.
فراهنگ**۹۱۰۹** ۱۰۵۵

خبر جدید  اسناد مرمت شده شورای انقلاب رونمایی شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد