2:59:22 - چهارشنبه 24 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

لزوم توجه به نقش واحدهای صنعتی برای حفظ محیط زیست

لزوم توجه به نقش واحدهای صنعتی برای حفظ محیط زیست
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران گفت: واحدهای صنعتی به لحاظ قانونی و اجتماعی برای حفظ محیط زیست نسبت به دیگر بخش‌های جامعه نقش بیشتری دارند.

به گزارش گروه محیط زیست خبرگزاری فارس، امروز و همزمان با گرامیداشت هفته زمین پاک با شعار «حفاظت از گونه های زیستی، نه به زباله و پلاستیک» طی مراسمی، سیستم تصفیه پساب یک واحد صنعتی و تولیدی در شهر تهران افتتاح شد.

مسعود زندی معاون مدیرکل و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در حاشیه این مراسم با بیان اینکه روز زمین پاک به لحاظ اهمیت، یک روزجهانی است و خاص کشور ما نیست و هر ساله به این مناسبت در سراسر دنیا برنامه‌های نمادینی انجام می‌شود‌، اظهار داشت: این روز نمادین تلنگری برای همه بوده و بیانگر این موضوع است که همه ما پیرامون زمین و حفاظت از محیط زیست مسؤولیت داریم.

وی نقش واحدهای صنعتی را در این حوزه خاص و مهم دانست و افزود: اینگونه واحدها در فرایند تولید و صنعت خود دارای پساب و پسماند هستند و ضرورت دارد که به لحاظ قانونی و مسؤولیت‌های اجتماعی به حفظ محیط زیست و عاری شدن از هرگونه آلودگی توجه مضاعفی کند.

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران تاکید کرد: کشور ما در یکی دو دهه گذشته با چالش‌های محیط زیستی زیادی مواجه بوده که بیشتر این موضوعات به حوزه جنگل‌ها، آب‌، تولید زباله و مدیریت پسماندها‌، فاضلاب و تخریب محیط زیست مربوط بوده است.

زندی اقدام واحدهای صنعتی در تمکین قانون و توجه به سلامت مردم از طریق اجرای پروژه‌های زیست محیطی و ارتقای موضوعات محیط زیستی واحد تحت مدیریت را خصوصا در شرایط اقتصادی کنونی قابل تقدیر دانست و گفت: این موضوع نه تنها بیانگر و پاسخگوی مسؤولیت اجتماعی اینگونه واحدهاست بلکه مدیران این واحدها با توجه کردن بیشتر به مقوله محیط زیست و فرایندهای زیست محیطی در واحدهای خود می‌توانند استفاده بهینه و با صرفه‌تری نسبت به منابع داشته باشند.

خبر جدید  حکم محیط‌بان‌همدانی از قرار بازداشت به وثیقه تغییر کرد

وی ادامه داد: از این منظر و با افتتاح طرح‌های تصفیه پساب و بازچرخانی آب خصوصا در شرایط کم آبی‌، گذشته از شرایط استثنایی که امسال بر کشور حاکم شد و بیانگر تغییر اقلیم و استفاده بیش از حد از انرژی و منابع بود‌، صرفه اقتصادی و کمک شایانی به حفظ محیط زیست خواهد داشت.

زندی در پایان خاطرنشان کرد‌: همه ما باید نسبت به ضرورت حفظ محیط زیست و مسؤولیتی که در قبال آن داریم توجه کنیم و باید درس بگیریم که صرفا نباید به جنبه‌های تولید و درآمد پرداخت بلکه باید به مسؤولیت‌های اجتماعی دقت نظر بیشتری داشته باشیم.

امروز و همزمان با گرامیداشت زمین پاک سیستم تصفیه پساب شرکت کارتن میهن با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد