2:30:11 - چهارشنبه 24 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

قلعه فلک‌الافلاک تعطیل است/ سیل، آسیبی به موزه‌های کشور وارد نکرده است

قلعه فلک‌الافلاک تعطیل است/ سیل، آسیبی به موزه‌های کشور وارد نکرده است
ایلنا: مدیرکل امور موزه‌ها گفت: سیل و بارندگی‌های اخیر هیچ آسیبی به موزه‌های کشور وارد نکرده است.

مدیرکل امور موزه‌ها گفت: سیل و بارندگی‌های اخیر هیچ آسیبی به موزه‌های کشور وارد نکرده است.

به گزارش ایلنا، محمدرضا کارگر (مدیرکل امور موزهها) افزود: خوشبختانه با اجرای اقدامات پیشگیرانه بارندگیهای اخیر و سیل هیچگونه خسارتی به موزههای کشور وارد نکرده است.

او تصریح کرد: با توجه به حجم گسترده بارندگی و جاری شدن سیل، برای احتیاط برخی مخازن موزهها خالی و یا جابه جا شد تا در صورت نفوذ آب به موزه، آثار تاریخی آسیب نبیند.

خبر جدید  بومگردی کویری گردشگر را سیراب می کند

کارگر یادآور شد: ادارهکل میراثفرهنگی استانهای درگیر سیل با ایجاد سیل بند و با استفاده از گونیهای شن مانع از نفوذ آب به موزهها شدند، برخی موزهها هم برای جلوگیری از بروز خسارت احتمالی در زمان جاری شدن سیل تعطیل شدند تا امکان اجرای اقدامات پیشگیرانه وجود داشته باشد.

مدیرکل امور موزهها اضافه کرد: برخی اماکن تاریخی مانند قلعه فلکالافلاک که کاربری موزهای نیز داشتند همچنان تعطیل هستند که به محض انجام امور کارشناسی و تکمیل بررسیها، این موزه نیز بازگشایی میشود.

خبر جدید  مرموزترین و عجیب‌ترین اکتشافات جهان که دانشمندان را به چالش کشیده است+تصاویر

او گفت: تمام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از نفوذ آب و خسارت سیل به موزهها در استانهای خوزستان، کرمانشاه و لرستان به طور کامل اجرا شده است و نگهداری و حفاظت از آثار تاریخی در اولویت برنامههای ادارهکل میراثفرهنگی استانها و ادارهکل موزهها است.


منبع :: https://www.ilna.ir

تبليغات
بانک پاسارگاد