1:00:54 - پنج‌شنبه 10 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

قصدشان توسعه امامزاده «شاه‌نعمت‌الله» است

قصدشان توسعه امامزاده «شاه‌نعمت‌الله» است
در شرایطی که پیش از این متولیان امامزاده «شانه نعمت‌الله » در بخش گزو برخوار اصفهان، به استناد حفاری‌های باستان شناسی انجام شده در این محوطه مدعی شده بودند که هیچ اثر باستانی در محل پروژه وجود ندارد و در خاکبرداری عظیمی که توسط شهرداری در دهه ۸۰ انجام شده همه شواهد باستان شناسی از بین رفته، مدیر کل دفتر حفظ و احیاء بناها و بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی، این محوطه را بررسی کرد.

به گزارش ایسنا، جلسه بررسی طرح توسعه امامزاده شاه نعمت‌الله گزبرخوار در ۱۸ دی، این محوطه بررسی شد و سیدهادی احمدی، گفت: باتوجه به اینکه گمانه‌زنی‌های انجام شده از نظام مشخصی برخوردار نیست و حدود و ثغور تپه نیز مشخص نشده و با توجه به اینکه آثار به دست آمده از این محوطه متعلق به دوره‌های مختلف تاریخی است و گورخمره‌های موجود در کاوش‌ها بیانگر اهمیت تپه تاریخی است، بنابراین باید در اسرع وقت تعیین عرصه و حریم این تپه به صورت کاملا دقیق در دستور کار قرار گیرد.

خبر جدید  استقبال «نیاوران» از دهه فجر

او با تاکید بر این‌که بدون عرصه و حریم و ضوابط حاکم بر آن امکان اظهار نظر وجود ندارد، اعلام کرد: پس از مشخص شدن عرصه و حریم و ضوابط، لازم است پژوهشکده باستان شناسی به عنوان مرجع اصلی بررسی گزارش باستان شناسی نظر رسمی خود را مبنی بر مجاز بودن و یا نبودن اقدامات مورد درخواست هیات امناء در محل اعلام کند.

خبر جدید  سفر اینفلوئنسرهای اینستاگرامی به ایران پروژه میراث فرهنگی است

به گفته مدیر کل دفتر حفظ، احیاء بناها، بافت ها و محوطه های تاریخی همچنین در خصوص ادعای وجود مسجد تاریخی در ضلع شمالی امامزاده نیاز به بررسی مستندات ارائه شده از سوی هیئت امنا و تصاویر هوایی سال ۱۳۳۵ است.

احمدی افزود: بنابراین هر گونه دخل و تصرف و ساخت و ساز در جوار امامزاده منوط به تدقیق عرصه و تعیین حریم و ضوابط حفاظتی است.

انتهای پیام


منبع :: https://www.isna.ir

خبر جدید  بازگشایی درهای "میدان مشق" ثمره مذاکره ظریف و حناچی
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد