11:20:52 - سه‌شنبه 8 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

عوارض خروج به مسافرانی که سفر نکرده اند، بازگردانده می شود

عوارض خروج به مسافرانی که سفر نکرده اند، بازگردانده می شود
معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی گفت: عوارض خروج از کشورِ مسافرانی که موفق به خروج از کشور و استفاده از وجوه واریزی نشده اند، به صورت سیستمی به آنها بازگردانده می شود.

شعار سال: «محمد مسیحی» افزود: برای رفاه حال مسافران و سهولت پرداخت عوارض خروج از کشور، امکان پرداخت وجوه مزبور از طریق درگاه های اینترنتی بانک ملی ایران به نشانی اینترنتی www.bmi.ir و سامانه عملیات الکترونیکی نظام مالیات بر ارزش افزوده به نشانی www.evat.ir فراهم شده است.
وی گفت: علاوه بر این دو سامانه، پرداخت عوارض از طریق کانال های پرداخت همچون دستگاه های خودپرداز، دستگاه های خود پرداز غیرنقدی، دستگاه های کیوسک، نرم افزار موبایل «بله» و «آیوام» نیز به صورت سیستمی ایجاد شده است.
معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: همچنین استرداد سیستمی عوارض خروج از کشور برای اشخاصی که موفق به خروج از کشور و استفاده از وجوه واریزی نشده اند نیز از طریق سامانه عملیات الکترونیکی نظام مالیات بر ارزش افزوده به نشانی www.evat.ir امکان پذیر است.
وی با تاکید بر اینکه پرداخت عوارض خروج از کشور باید به نام و با شماره ملی شخص مسافر صورت پذیرد، گفت: در صورت درج اشتباه شماره ملی امکان خروج مسافر از کشور با رسید مزبور امکان پذیر نیست.
مسیحی اضافه کرد: استرداد عوارض خروج از کشور به حساب شخصی که شماره ملی وی در رسید پرداخت درج شده است، واریز می شود.
وی تصریح کرد: با توجه به نبود محدودیت زمانی در استفاده از وجوه واریزی در هر سال، چنانچه امکان استفاده از وجوه واریزی به دلیل خارج نشدن از کشور میسر نشود، می توان از پرداختی مزبور در سفرهای بعدی استفاده کرد.
معاون مالیات برارزش افزوده سازمان مالیاتی گفت: بنابراین نگهداری رسید شماره پیگیری وجوه پرداختی توسط فرد الزامی است.
به گزارش ایرنا، در قانون بودجه امسال عوارض خروج از کشور برای سفر عتبات عالیات از مرزهای زمینی و دریایی امسال مبلغ ۱۲۵ هزار ریال و از مرزهای هوایی ۳۷۵ هزار ریال تعیین شده است.
همچنین عوارض خروج برای سفر حج تمتع و عمره مفرده از همه مرزهای کشور برای بار اول مبلغ یک میلیون و ۱۰۰ هزار ریال، برای بار دوم یک میلیون و ۶۵۰ هزار ریال و برای بار سوم به بعد، دو میلیون و ۲۰۰ هزار ریال تعیین شده است.
براساس این اطلاعیه، عوارض خروج برای سایر سفرهای خارجی از همه مرزهای کشور برای بار اول مبلغ دو میلیون و ۲۰۰ هزار ریال، برای بار دوم، مبلغ سه میلیون و ۳۰۰ هزار ریال و برای بار سوم به بعد، مبلغ چهار میلیون و ۴۰۰ هزار ریال تعیین شده است.
زائران اربعین که از سوم مهرماه امسال تا ۲۲ آبان ماه از مرزهای زمینی به مقصد عراق از کشور خارج شدند، از عوارض خروج معاف اند.
مسافران با تعیین دقیق نوع و تعداد سفر نسبت به پرداخت عوارض خروج از کشور به حساب شماره ۲۱۱۰۱۰۰۲۵۰۰۰۹ اداره کل مالیات بر ارزش افزوده استان تهران اقدام تا در زمان کنترل تعداد، نوع سفر و مبلغ توسط مأموران مستقر در مبادی خروجی با مشکلی مواجه نشوند.
در لایحه تقدیمی دولت به مجلس شورای اسلامی برای سال آینده، درآمد حاصل از عوارض خروج مسافر از مرزهای کشور نسبت به قانون بودجه امسال تغییری نکرده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ ۱۶ دی ۹۷، کد مطلب: ۸۳۱۶۰۲۸۴:www.irna.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  افت رزرو نوروزی سفرهای خارجی
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد