0:54:33 - دوشنبه 28 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

عملیات مرمتی مجموعه حسن پادشاه تبریز تا نوروز به پایان می‌رسد

عملیات مرمتی مجموعه حسن پادشاه تبریز تا نوروز به پایان می‌رسد
ایلنا: مدیر پایگاه بازار تاریخی تبریز از اتمام عملیات مرمتی مجموعه حسن پادشاه تبریز تا پایان اسفندماه سال جاری خبر داد. او همچنین از مشارکت پایگاه و اداره آب و…

مدیر پایگاه بازار تاریخی تبریز از اتمام عملیات مرمتی مجموعه حسن پادشاه تبریز تا پایان اسفندماه سال جاری خبر داد. او همچنین از مشارکت پایگاه و اداره آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی در امور زیرساختی بازار جهانی تبریز گفت.

به گزارش ایلنا، مجموعه بزرگ حسن پادشاه یا (میدان صاحبالامر) با گستره ۱۶۰ هزار متر مربع در دوره حکومت آققویونلوها ساخته شده است. مجموعه تاریخی حسن پادشاه به مدت ۴۰۰ سال محل و مقر حکومت و فرماندهی جهانشاه، اوزونحسن، شاه ختایی و شاه طهماسب صفوی بوده است.

خبر جدید  ناهماهنگی در شهرداری منطقه ۱۲ منجر به تخریب بنای تاریخی شد/مدیرکل میراث تهران: خبر ندارم/معاون میراث: زور پول بیشتر است

حسین اسماعیلی سنگری (مدیر پایگاه بازار تاریخی تبریز) با اعلام این مطلب گفت: یکی از اقدامات مهمی که در شش ماه اخیری که توسط پایگاه بازار تاریخی تبریز صورت گرفته ادامه عملیات مرمتی مجموعه حسن پادشاه تبریز است.

او گفت: درحال حاضر مرمت حجره های ضلع شمالی و جنوبی و بخش مدرس مجموعه در ضلع شرقی انجام شده و اجرای پی گردی های ایوان ضلع شرقی این مجموعه همچنان در حال مرمت است.

آنطور که اسماعیلی گفت: فاز دوم مرمت مجموعه حسن پادشاه تبریز از ابتدای تیرماه آغاز شد و قرار است تا پایان اسفندماه به اتمام برسد.

خبر جدید  گردشگری نیازمند ثبات مدیریتی است/ زمانی برای تغییر مونسان نداریم

مدیر پایگاه بازار جهانی تبریز همچنین از اقدامات مشارکتی پایگاه و اداره آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی خبر داد.

به گفته او، موضوع انشعاب آب و فاضلاب بازار تاریخی تبریز یکی از اقدامات اساسی و زیرساختی بازار تبریز است که با مشارکت پایگاه و اداره آب و فاضلاب استان همراه با کف سازی بازار انجام شد.

خبر جدید  از دزدانی که به تخت جمشید زدند تا کشف آثار هخامنشی در محل دستشویی‌ها

او تاکید کرد: پروژه مرمت مشارکتی زیرساخت بازار تاریخی تبریز از ابتدای سال جاری آغاز شد و هم اکنون نیز ۷۰ درصد آن به اتمام رسیده است.

اسماعیلی همچنین تاکید کرد: صدور نزدیک به ۳۰۰ پروانه مرمتی و نظارت مستقیم بر مرمت، حفاظت حجرههای داخل بازار تبریز، مرمت راسته صادقیه بازار و سبک سازی پشت بام بازار دوتچی از دیگر فعالیتهای صورت گرفته در پایگاه بازار تاریخی تبریز است.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد