به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛فتحی بیرانوند روز شنبه در گفت وگو با رسانه ها ،اظهار کرد: کارشناسان این اداره با رصد دقیق مناطق سیل زده نسبت به بررسی وضعیت زیست محیطی این مناطق اقدام می کنند.

او با اشاره به آسیب دیدن بسیاری از زیر ساخت های شهری و روستایی در مناطق سیل زده ،افزود: این امر باعث می شود مشکلات زیست محیطی در حوزه های مختلف خصوصا محیط زیست انسانی و شهری به وجود بیاید که این اداره کل با رایزنی ها و بررسی راهکارها در صدد کاهش این مشکلات می باشد.

خبر جدید  اختصاص ۶ میلیاردریال برای کشاورزی پایدار در حاشیه دریاچه ارومیه

فتحی بیرانوند مهمترین مشکلات زیست محیطی در این مناطق را عدم مدیریت پسماند و انتقال زباله ها و فراوانی ظروف یکبار مصرف و پسماندهای غذایی داخل و اطراف شهرها و نیز وجود گل و لای ناشی از سیلاب عنوان کرد وگفت: جهت حفظ سلامت شهروندان باید این موارد در اسرع وقت ساماندهی گردد.

خبر جدید  خودروی حمل غیر اصولی لاشه‌های مرغ گوشتی در زهک توقیف شد

او ادامه داد: با بازدید معاونت نظارت و پایش این اداره کل و کارشناسان این حوزه از تصفیه خانه شهر پلدختر خوشبختانه به سیستم تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان خساراتی جدی وارد نشده اما خسارات زیادی به شبکه جمع آوری فاضلاب این شهر وارد آمده که ضروری است نسبت به مرمت آن اقدام گردد.

خبر جدید  افرایش 63 درصدی آب پارک ملی دریاچه ارومیه

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان یادآورشد: از آنجایی که پس از بحران هایی نظیر سیل و زلزله، شیوع بیماری های میکروبی محتمل است شایسته است نسبت به رعایت مسائل زیست محیطی و بهداشتی اهتمام ویژه ای صورت گیرد.