1:12:01 - سه‌شنبه 8 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

عدم استقبال آمریکا، روسیه، عربستان و کویت با کاهش تولید نفت

عدم استقبال آمریکا، روسیه، عربستان و کویت با کاهش تولید نفت
آمریکا، روسیه، عربستان و کویت قوانین عملیاتی توافقنامه پاریس از جمله کاهش تولید نفت را برای مقابله جهان با تغییرات اقلیمی را در دهه‌های پیش‌رو نپذیرفتند.

به  گزارش گروه محیط زیست و گردشگری خبرگزاری فارس، بر اساس تمام مستنداتی که پیرامون بیست و چهارمین کنفرانس اقلیمی سازمان ملل متحد در لهستان (COP24) منتشر شده، این توافق از سوی ۴ کشور آمریکا، روسیه، عربستان و کویت مورد استقبال قرار نگرفت.

بنا بر اظهارات کارشناسان حوزه محیط زیست، در این توافق به طور شفاف به موضوعات کلیدی مانند اختصاص بودجه به پروژه‌های اقلیمی در کشورهای در حال توسعه پرداخت نشده است و این در حالی است که مذاکرات آب و هوا گام مهمی را دنبال می‌کنند.

خبر جدید  امروز برای کمک به کاهش تهدید گونه‌های دریایی کاری کنیم

چهار کشور بزرگ نفتی که عربستان یکی از مهمترین‌های آن است، قوانین عملیاتی در توافقنامه اقلیمی ۲۰۱۵ پاریس که مبتنی بر  چگونگی مقابله جهان با تغییرات اقلیمی را در دهه‌های پیش‌رو کنترل می‌کنند، نپذیرفتند.

در واقع تمام گزارش‌های منتشر شده پیرامون کنفرانس اقلیمی لهستان حاکی از آن است که عربستان سعودی، ایالات متحده،‌کویت و روسیه صرفاً قصد «مطرح» شدن این گزارش را داشتند و از آنچه که ارائه شد استقبال نکردند.

اقدامات کشورها در راستای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از مهمترین نقش مذاکرات بوده که ۴ کشور بزرگ نفتی به آن روی خوش نشان نداده‌اند.

خبر جدید  برنامه اقدام ملی حفاظت لاک پشتهای دریایی تدوین می‌شود

بر اساس این توافق، مهلت کلیدی کشورها تا سال ۲۰۲۰ است؛ زمانی که کشورها باید نشان دهند که اهداف تعیین‌شده برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای را برآورده کرده‌اند، علاوه بر این آنها باید اهداف جدید و بسیار سخت‌تر را تأیید کنند.

یکی  از برجسته‌ترین موارد این کنفرانس، حضور افرادی بوده که پیش از این سابقه حضور این چنینی در کنفرانس‌های COP24 را نداشته‌اند.

سازمان ملل در دیداری که سال آینده در کشور شیلی دارد، اهداف جدیدی را برای سال‌ ۲۰۳۰ در نظر خواهد گرفت و برای تحقق فراتر از آن تلاش خواهند کرد.

براساس جدیدترین گزارش IPCC (ارگان علمی کنوانسیون تغییر اقلیم) که در COP24 در جمع اعضای کنوانسیون تغییرات اقلیمی ارائه شد، کشورهای نفتی باید ۲۵ درصد از تواید نفت خود را به منظور دستیابی به اهداف توافقنامه پاریس کاهش دهند که این مساله با مخالفت ۴ کشور نفتی مواجه شد.

خبر جدید  از نیمه بهمن هوای کشور برفی می‌شود

انتهای پیام/


منبع :: https://www.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد