11:48:27 - چهارشنبه 11 نوامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ظروف چینی به موزه ملی بازگشت

ظروف چینی به موزه ملی بازگشت
رئیس موزه ملی ایران از بازگشت ۱۴ قلم ظروف سلادون به موزه ملی ایران خبر داد. این مجموعه در کشور چین تحت عنوان «سلادون‌های لونگ چوان و جهانی شدن» به نمایش درآمده بود.

شعار سال: جبرئیل نوکنده، رئیس موزه ملی ایران در تشریح فرآیند بازگشت آثار، گفت: مجموعه‌ای از آثار موزه ملی ایران مشتمل بر ۱۴ قلم ظرف مشهور به سلادون که تحت عنوان نمایشگاه «سلادون‌های لونگ چوان و جهانی شدن» در کشور چین به نمایش در آمده بود، بامداد روز دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) وارد شده و پس از انجام تشریفات گمرکی با همراهی یگان حفاظت به موزه ملی ایران انتقال یافت.

رئیس کل موزه ملی ایران در خصوص مد نظر قرار گرفتن محدودیت‌های حاصل از همه‌گیری کرونا گفت: آن‌چه که این نمایشگاه را با دیگر رویداد‌های مشابه متفاوت ساخت، قرار گرفتن در شرایط و محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا بوده و خوشبختانه تمامی مراحل نقل‌وانتقال و بازگشایی جعبه‌ها با رعایت تمامی دستورالعمل‌های مرتبط و لحاظ کردن تدابیر اختصاصی برای آثار صورت گرفت.

خبر جدید  زینال‌زاده: اجرای گردشگری معدنی در ایران متولی ندارد

وی ادامه داد: آثار نمایشگاه پس از طی دوره استراحت و قرنطینه توسط هیات کارشناسان عالی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گرفته مورد بازبینی و اصالت و سلامت آثار مورد تأیید قرار گرفت.

نوکنده در خصوص دستاورد‌های این رخداد فرهنگی گفت: این نمایشگاه تلاش کرد همپای بسیاری از موزه‌های بزرگ جهان، بخشی از ظرفیت غنی میراث فرهنگی ایران را به نمایش بگذارد. پس از این نمایشگاه بسیاری از موزه‌های چین مشتاق برگزاری نمایشگاه‌های متقابل میان ایران و چین شده‌اند.

خبر جدید  «سفرگرد» به آنتن شبکه هفت سیما رسید/ ارتقای مهارت‌های سفر

گنجینه عظیم این نمایشگاه با موضوع مشترک سلادون و حضور موزه‌های بزرگ در کنار یکدیگر نشان مشترک بودن مواریث فرهنگی و فرامرزی بودن آن‌ها برای همه جهانیان است که نتیجه آن دوستی پایدار ملت‌ها به روش دیپلماسی فرهنگی محسوب می‌شود و همچنین این نمایشگاه این است که ایران در گذشته با همتایان و دولت‌های بزرگ هم عصر خود روابط نزدیک و گسترده‌ای داشته است.

مهر نوشت، نمایشگاه دنیای لونگ چوان: سلادون لونگ چوآن و جهانی شدن دوشنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۸ در کاخ «جایی گونگ» در کاخ موزه شهر پکن (شهر ممنوعه) با حضور محمدرضا کارگر رئیس اداره کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی، گوآن چیانگ رئیس میراث فرهنگی چین، وانگ شیء دونگ مدیر کاخ موزه چین، جن شیا دونگ شهردار شهر لی شوئ استان چو جیانگ، چن شو اوا رئیس موزه استان چو جیانگ، باقری رئیس دیپلماسی عمومی و رسانه، وفایی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن و دیگر مقامات عالی رتبه فرهنگی گشایش یافت. این نمایشگاه پس از سه ماه فعالیت در کاخ موزه شهر ممنوعه بیش از یک میلیون بازدید را به خود اختصاص داد. پس از آن به موزه استانی“ جه جیانگ“ در شهر هانژو انتقال یافت که تعداد ۴۸۱۱۰ نفر بازدیدکننده داشت.

خبر جدید  ایجاد نهادهای ملی و تجاری‌سازی محصولات صنایع‌دستی

شعار سال با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از اسکان نیوز،تاریخ انتشار:۲۰آبان۱۳۹۹،کدخبر:۳۱۵۴۵،www.eskannews.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد