9:08:34 - پنج‌شنبه 22 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ظرفیت فراوان مازندران برای تبدیل شدن به پایلوت گردشگری زراعت

ظرفیت فراوان مازندران برای تبدیل شدن به پایلوت گردشگری زراعت
مشاور اجرایی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران گفت: پایلوت گردشگری زراعت به‌عنوان نخستین نمونه در نوع خود در کشور یک راهبرد و استراتژی جدید در صنعت توریسم و گردشگری است. «علی ماهفروزی» در گفت‌وگو با ایسنا، بابیان این‌که گردشگری زراعت به‌عنوان یک راهبرد و استراتژی جدید در صنعت توریسم است، اظهار کرد: اگر مقصد […]

مشاور اجرایی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران گفت: پایلوت گردشگری زراعت به‌عنوان نخستین نمونه در نوع خود در کشور یک راهبرد و استراتژی جدید در صنعت توریسم و گردشگری است.

«علی ماهفروزی» در گفت‌وگو با ایسنا، بابیان این‌که گردشگری زراعت به‌عنوان یک راهبرد و استراتژی جدید در صنعت توریسم است، اظهار کرد: اگر مقصد دیگر در حوزه گردشگری در نزدیکی مکانی که قرار است پایلوت گردشگری زراعت باشد قرار داشته باید مورد توجه و حائز اهمیت باشد، مصداق این که چشمه سورت در چهاردانگه ساری که از جاذبه‌های مهم سفر به ایران برای گردشگر توریسم خارجی بوده و اگر بخواهیم گردشگری زراعت را در روستای اطراف آن پیاده کنیم به خوبی پاسخ می‌دهد.

وی افزود: این ظرفیت برتر می‌تواند هم‌افزایی ایجاد کرده و این هم‌افزایی گردشگری زراعت را در روستاهای اطراف رونق و زراعت وارد زندگی مردم شده و صنعت گردشگری را متفاوت‌تر و تنوع محصولات بیشتر و رغبت افراد برای آمدن به مازندران فقط پر کردن جاده‌ها و ترافیک جاده‌ای نیست بلکه می‌توانند از هر نقطه و محوری وارد مازندران شده و در نزدیک‌ترین روستا که جاذبه گردشگری دارد، مردم تقسیم و دیگر این حجم ترافیک را در شهرها نداشته باشیم، با این کار یکی از مشکلات اساسی مازندران برطرف می‌شود.

خبر جدید  گردشگران فرانسوی از بناهای تاریخی قزوین دیدن کردند

مشاور جهاد دانشگاهی مازندران درادامه گفت: پایلوت گردشگری زراعت در مازندران با محوریت جهاد دانشگاهی در روستایی درچپکرود جویبار براساس تفاهم‌نامه‌ای که سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با جهاد دانشگاهی با گنجاندن محورهای مختلف بسته شد.

ماهفروزی گفت: طبق بازدید به عمل آمده از روستای چپکرود جویبار پیشنهادی مطرح شد تا از زمین‌ها و برکه جهاد دانشگاهی درآن منطقه برای گردشگری زراعت استفاده شود، مفهوم کلی کشاورزی با نام گردشگری کشاورزی همراه با ظرفیت‌ها و منبع بسیار مطرح شده که می‌تواند محور مطالعه و دستاورد گردشگری در حوزه اقتصاد باشد.

مشاور گردشگری فرماندار ساری تصریح کرد: گردشگری زراعت یک مفهوم اجرایی وعملیاتی گردشگری کشاورزی بوده و این نوع گردشگری تنها یک منبع و جاذبه می‌تواند باشد اما گردشگری زراعت می‌تواند یک مقصد باشد.

خبر جدید  ثروتمندان فقط می‌توانند به سفر خارجی بروند!

ماهفروزی افزود: می‌توان قطعه زمین‌های مشخص را با اهداف و رویکردهای ویژه از سایر قسمت‌های کشاورزی یک منطقه جدا و در نزدیکی مقصد با استفاده از نمایش شیوه‌های کاشت، داشت و برداشت و تنوع محصول به مردم یک جاذبه در مقصد برای گردشگران ایجاد کرد.

وی گفت: مزرعه بخش خاصی از گردشگری کشاورزی است که در دنیا به لحاظ اقتصادی بسیار حائز اهمیت و درآمد زیادی دارد، در مازندران جاذبه دریا، جنگل و کوهستان وجود داشته و این‌ها هیچ کدام مقصد نیست ما باید برای هر کدام مقصد تعیین کرده، فضاهای محدود را هدفمند و انواع کشت، پرورش حیوانات، ماهی گرمابی و جلبرگ ایجاد کنیم.

مشاور اجرایی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران تصریح کرد: باید فضایی برای گردشگران گردش علمی، تفرج متمرکز ایجاد و حتی متناسب با بوم‌گردی منطقه اقامتگاه‌هایی ساخته شود تا فرصتی برای اسکان گردشگران فراهم شود.

خبر جدید  همایش بین‌المللی اربعین برگزار می‌شود

ماهفروزی ورود به گردشگری زراعت را با چند هدف قابل پیگیری دانست و خاطرنشان کرد:  یکی از مهم‌ترین اهداف به وجود آوردن تنوع محصولات متناسب با ظرفیت‌ها از لحاظ علمی و بهداشتی در کنار یکدیگر که به سمت و سو کشت ارگانیک رفته و محصولات سالم‌تری عرضه شود.

مشاور جهاد دانشگاهی مازندران  گفت: فضای گردشگری با استفاده از غذای ارگانیک به توریسم درمانی کمک کرده و شرایط جامعه را آماده می‌کند تا غذای سالمی داشته باشند.

وی با اشاره به این‌که توریسم زراعت به مدت پنج سال در دودانگه ساری در حال اجراست، افزود: با ورود به حوزه گردشگری در چهاردانگه ساری طی پنج سال اخیر امروز به روستای چپکرود با نمونه بزرگ‌تر وارد شده و امیدواریم نتیجه بهتری بگیریم، هم‌چنین اشتغال با طرح موضوع روستا به‌عنوان محور تولید در مازندران می‌تواند باعث شکوفایی و رونق اقتصاد مازندران شود.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد