18:20:07 - دوشنبه 8 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

شمار بازدیدکنندگان مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران به مرز ۸۱ هزار نفر رسید

شمار بازدیدکنندگان مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران به مرز ۸۱ هزار نفر رسید
ایلنا: طی ۱۶ روز آغازین سال ۱۳۹۸، تعداد ۸۰ هزار و ۸۳۵ گردشگر در آمار ورودی مجموعه نیاوران ثبت شده است.

طی ۱۶ روز آغازین سال ۱۳۹۸، تعداد ۸۰ هزار و ۸۳۵ گردشگر در آمار ورودی مجموعه نیاوران ثبت شده است.

به گزارش ایلنا، طی ۱۶ روز آغازین سال ۱۳۹۸، تعداد ۸۰ هزار و ۸۳۵ گردشگر در آمار ورودی مجموعه نیاوران ثبت شده و میزان گردش بازدید از پنج موزه فعال این مجموعه نیز تعداد ۳۳۳ هزار و ۹۶ نفر- بازدید بوده است.

مجموعه نیاوران به ترتیب در تاریخهای چهارم، سوم، دوم و نهم فروردین ماه سال جاری شاهد حضور حداکثری گردشگران بود و با ورود ۹ هزار و ۲۰۸ گردشگر به این مجموعه در روز چهارم فروردین ماه، رکورد بازدیدهای نوروزی مجموعه نیاوران در سال جاری و همچنین نسبت به زمان مشابه آن در ۵ سال اخیر شکسته شد.

همچنین با ثبت ۳۴ هزار و ۲۷۳ نفر- بازدید در این تاریخ، شاهد افزایش ۲۱ درصدی آمار بازدید از پنج موزه فعال این مجموعه نسبت به زمان مشابه آن در سال گذشته بودهایم.

خبر جدید  سهم ۱۱۱۰۳۷۲۰ میلیون ریالی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از بودجه سال ۹۸

مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در سومین روز بهار نیز با ورود ۸ هزار و ۷۹۹ نفر بازدیدکننده، نسبت به زمان مشابه خود در سال گذشته با رشد ۷.۵ درصدی آمار گردشگران مواجه بود.

کاخ اختصاصی نیاوران با ۷۷ هزار و ۸۲۹ بازدیدکننده و کوشک احمدشاهی با ۵۳ هزار و ۵۵۰ بازدیدکننده، بیشترین میزان بازدید از موزههای مجموعه نیاوران را در این مدت به خود اختصاص داده است.

همچنین موزههای خودروهای اختصاصی با ۴۸ هزار و ۵۰۷ بازدیدکننده، موزه جهان نما با ۴۱ هزار و ۹۲۸ بازدیدکننده و کتابخانه اختصاصی با ۳۰ هزار و ۴۴۵ بازدیدکننده به ترتیب پربازدیدترین موزههای این مجموعه طی ۱۶ روز نخست سال جاری بودند.

مجموعه نیاوران به عنوان یکی از پربازدیدترین سایتهای گردشگری کشور، نوروز امسال هم با تدارک ویژه برنامههای متنوع با دستی پر به استقبال گردشگران رفت.

خبر جدید  جذب یک‌میلیون گردشگر چینی در ۴ سال آینده

این مجموعه علاوه بر چیدن سفره هفت سین در موزهها و محوطه باغ و همچنین نمایش آثار شاخص از مخازن موزهها، با برگزاری "جشنواره نوروزگاه" با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران و شهرداری منطقه یک تهران میزبان گردشگران نوروزی بود.

برپایی نمایشگاهی با موضوع میراث فرهنگی، سوغات و صنایع دستی با هدف حمایت از کالای ایرانی، صنعتگران و هنرمندان، اجرای برنامههایی ویژه کودکان با هدف آشناسازی آنها با موزه و میراث فرهنگی، موسیقی و مراسم آئینی محلی اقوام مختلف، حافظ خوانی، شاهنامه خوانی، نمایش سیاه بازی و همچنین راه اندازی غرفه عکاسی قاجاری از جمله برنامههای مجموعه نیاوران در طول ایام نوروز بود.

خبر جدید  نیاوران میزبان "سین هشتم" می‌شود

در کنار این برنامهها، مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با همکاری پایگاه مقاومت بسیج این مجموعه، با طراحی یک بازی میدانی میزبان کودکان شد. این بازی که برای نخستین بار در سطح موزهها اجرا شد علاوه بر دارا بودن جنبه نشاط و شادی برای کودکان، آنها را با بناهای تاریخی و باستانی کشور آشنا کرد و به آموزش چگونگی حفاظت از این میراث ارزشمند پرداخت.

مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران یکی از کاخ موزههای شمال شهر تهران است که بناهای آن متعلق به دوران قاجار و پهلوی بوده و علاقه مندان جهت بازدید میتوانند همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۸ به این مجموعه واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه کنند و موزهها تا ساعت ۱۹ فعال است.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد