22:39:48 - چهارشنبه 10 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سیل ۲۰ میلیارد تومان به آثار تاریخی کرمانشاه خسارت زد

سیل ۲۰ میلیارد تومان به آثار تاریخی کرمانشاه خسارت زد
امید قادری در گفتگو با خبرنگار حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، گفت: سیل در استان کرمانشاه بیش از ۲۰ میلیارد تومان خسارت بر جای گذاشته است. وی افزود: ۷٫۵ میلیارد تومان این خسارتها به آثار تاریخی وارد شده و ۱۱ میلیارد تومان نیز برای بازسازی زیرساختهای تأسیسات گردشگری برآورد […]

امید قادری در گفتگو با خبرنگار حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، گفت: سیل در استان کرمانشاه بیش از ۲۰ میلیارد تومان خسارت بر جای گذاشته است.

وی افزود: ۷٫۵ میلیارد تومان این خسارتها به آثار تاریخی وارد شده و ۱۱ میلیارد تومان نیز برای بازسازی زیرساختهای تأسیسات گردشگری برآورد شدهاما در کنار آن، یک میلیارد تومان نیز خسارت به بازارچههای صنایع دستی وارد آمده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با تأکید بر اینکه بناهای تاریخی اصلی استان مانند طاق بستان و بیستون آسیبی ندیده است، خاطرنشان کرد: بیشترین آثار در حوزه میراث فرهنگی به پلهایی که روی رودخانهها ساخته شده بودند برمیگردد و سیل تا حدودی این پلها را نابود کرده است.راه دسترسی به آبشار پیران، راه دسترسی به سراب های قنبر و روانسر، غار قوری قلعه و… بر اثر سیلاب ها و روان آبهای اخیر دچار خسارت شده اند.

خبر جدید  چگونه از امنیت مسافرخانه یا هتل مطمئن شویم؟

قادری درخصوص میزان گردشگر ورودی به استان گفت: تا روز ۱۱ فروردین که از طریق رسانههای جمعی احتمال وقوع سیل در استان کرمانشاه اعلام شد، هتلها و مراکز اسکان تکمیل ظرفیت بود اما در نیمه دوم تعطیلات این آمار کاهش محسوسی پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون و ۷۹۰ هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی از بناهای این استان دیدن کردند، افزود: در آمار حوزه گردشگری بهطورکلی در هفته اول نوروز رشد قابل توجهی نسبت به سال گذشته داشتیم اما متأسفانه سیل، برنامهریزیها را کمی تغییر داد و سبب شد پس از سیل بسیاری از مجموعهها شامل هتلها، اقامتگاههای بومگردی و خانههای مسافر آموزش و پرورش با کاهش مسافر روبهرو شوند اما در کل براساس آمارها بیش از ۶۸۹ هزار و ۷۲۸ نفر در مراکز اقامتی استان اسکان یافتند. این درحالیاست که در سال گذشته این آمار در حدود ۷۶۰ هزار نفر بود و کاهش آمار محدود نسبت به سال گذشته بهدلیل وقوع سیل رخ داد.

خبر جدید  بهترین شهر برای سفر در داخل ایران کجاست؟

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استانکرمانشاه با اشاره به اینکه پیش از وقوع سیل اقدامات پیشگیرانه برای کاهش خسارت به آثار باستانی استان صورت گرفت، تصریح کرد: از آنجا که وقوع سیل اعلام شده بود، تلاش کردیم برخی از آثار را که در پاییندست قرار داشت با اقدامات حفاظتی حفظ کنیم. حتی در طاق بستان دریاچه را تخلیه کردیم و حجم آن را کاهش دادیم تا آسیبی به مجموعه نرسد.

خبر جدید  بازگشایی محورهای شاهرود-سبزوار و کندوان

قادری عنوان کرد: در حال حاضر برآوردهای هزینهای خسارات مشخص شده و در صورت تخصیص آن، اقدامات اضطراری برای مرمت آنها آغاز میشود. هرچند که برخی از این آثار بهجا مانده، آسیب جدی ندیدهاند و نم موجود در آن باید هر چه سریعتر از بین برود.

انتهای پیام/۴۰۸۷/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد