18:49:57 - سه‌شنبه 9 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سیل بازار گردشگری را کساد کرد

سیل بازار گردشگری را کساد کرد
هتل‌ها با کاهش ۶۱درصدی ضریب اشغال و آژانس‌ها با ریزش بیش از ۳۵درصدی گردشگران نوروزی مواجه شدند.

شعار سال: معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی گفته است که در نوروز ۹۸تعداد ۷۷میلیون و۱۲۰هزار اقامت شب تا ۱۶فروردین‌ماه در کشور به ثبت رسیده است. درحالی‌که فعالان صنعت گردشگری در بخش‌ هتلداری و آژانس‌های گردشگری از کاهش ضریب اشغال هتل‌ها تا ۶۱درصد و ریزش بیش از ۳۵درصدی گردشگران نوروزی در آژانس‌های گردشگری خبر داده‌اند.
علی‌اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در سال ۹۷با اعلام آمار سفرهای نوروزی گفته بود که ۷۴میلیون اقامت در کشور به ثبت رسیده است و حالا ولی تیموری، معاون گردشگری این سازمان همین آمار را با اندکی تغییر برای سفرهای نوروزی در سال ۹۸اعلام کرده است. آمارهای اعلام شده از سفرهای نوروزی در سال ۹۷و ۹۸دارای یک تفاوت معنادار هستند. سال ۹۷بارندگی و سیلاب کشور را فرا نگرفته بود و هوا در سراسر ایران بهاری بود، اما سال ۹۸، سیل از دومین روز نوروز به‌تدریج کشور را فرا گرفت و بحرانی ایجاد کرد که هنوز با گذشت حدود ۳هفته پابرجاست و تداوم دارد.

خبر جدید  سه اولویت اول سرمایه‌گذاری در صنعت اقامت

ریزش ۳۵درصدی گردشگران نوروزی
حرمت‌الله رفیعی، رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران‌بی‌نظیر اعلام کردن سفرهای نوروزی از سوی معاونت گردشگری را در شرایط بد اقتصادی و وضعیت بد آب و هوایی و وقوع سیلاب در کشور موجب شگفتی خواند گفت که اعلام چنین موضوعاتی با توجه به آنکه همه از وضعیت آب و هوای کشور اطلاع داشتند برای سازمان میراث‌فرهنگی و حتی مدیران این سازمان خوب نیست. او گفت: نوروز سال ۹۸ریزش گردشگران نوروزی برای شرکت‌های خدمات مسافرتی کاملا محسوس بود و براساس گزارش انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی بیش از ۳۵درصد ریزش گردشگران نوروزی آژانس‌های گردشگری نسبت به سال قبل گزارش شده است. رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران افزود: با وجود وضعیت بد آب و هوایی و شرایط بد اقتصادی حتی برای افراد غیرمتخصص در صنعت گردشگری نیز مسجل است که مسافران نوروزی در سال ۹۸ریزش داشته و حتی شرکت‌های هواپیمایی نیز اعلام کرده‌اند با ریزش ۴۶درصدی مسافران هوایی در نوروز ۹۸مواجه شدند.

خبر جدید  ۵ وعده نافرجام گردشگری در سال ۹۷

کاهش ۴۶درصدی اشغال هتل‌ها
اعلام ریزش ۳۵درصدی گردشگران نوروزی توسط انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در شرایطی صورت می‌گیرد که جمشید حمزه‌زاده، رئیس جامعه هتلداران ایران نیز تأیید کرده است که نوروز سال ۹۸ضریب اشغال هتل‌های ایران، ۲۱درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت. جمشید حمزه‌زاده به همشهری گفت: تا ۱۰فروردین‌ماه سال ۹۸ضریب اشغال هتل‌های کشور نسبت به سال گذشته ۱۵درصد کاهش یافت و تا ۱۵فروردین‌ماه این آمار به ۲۱درصد رسید.

رئیس جامعه هتلداران ایران با اعلام اینکه هتل‌های کشور در نوروز ۹۸زیان سنگینی داده‌اند، گفت: جدای از کاهش ۲۱درصدی ضریب اشغال هتل‌های کشور در سفرهای نوروزی، پیش‌بینی هتلدارها، افزایش ضریب اشغال ۲۵درصدی هتل‌های ایران در نوروز ۹۸بود که به‌دلیل سیلاب و مسایل فرعی و ترساندن مسافران نوروزی از سفر می‌توان گفت که در حقیقت هتل‌های ایران با کاهش ۴۶درصدی ضریب اشغال مواجه شدند. به گفته حمزه زاده، اقدام رسانه ملی در ترساندن مردم از سفر در نوروز به‌دلیل سیلاب و تصاویری که از رسانه‌های مختلف پخش شده بود موجب هراس مردم از سفر در نوروز شد. او گفت: اطلاع‌رسانی سفرهای نوروزی در سال ۹۸مورد نقد جدی است، چرا که رسانه ملی بدون آنکه به مردم اطلاع بدهد به کدام مناطق نباید سفر کنند از آنها می‌خواست که از سفر به تمام کشور خودداری کنند. رئیس جامعه هتلداران ایران تأکید کرد: در نوروز سال ۹۸تنها نه استان کشور با ضریب اشغال خوب هتل‌ها مواجه شدند و هتلدارها در دیگر استان‌های کشور به‌دلیل سیلاب و خبرهای مرتبط با آن و شرایط اقتصادی متضرر شدند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه همشهری، تاریخ انتشار ۱۹ فروردین ۹۸، شماره: ۵۱۵۸۸

خبر جدید  بیش از 100 هزار زائر ایرانی برای شرکت در مراسم عاشورا به کربلا می روند


منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد