18:54:30 - دوشنبه 22 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سیلاب برای محیط زیست کشور چندان خسارت‌بار نبوده است

سیلاب برای محیط زیست کشور چندان خسارت‌بار نبوده است
رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه تأثیر سیلاب‌ها بر حوزه محیط زیست کشور چندان خسارت‌بار نبوده است، گفت: دغدغه موجود، احتمال ایجاد گرد و غبار ناشی از خاک‌های ریزدانه به‌جا مانده از رسوبات سیل، است.

به گزارش گروه محیط زیست خبرگزاری فارس، در ادامه دیدارهای رئیس جمهور با وزرا و رؤسای سازمان‌های زیرمجموعه ریاست جمهوری، روز پنجشنبه  عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست، به دیدار رئیس‌جمهور رفت و ضمن ارائه گزارش عملکرد سازمان در سال ۹۷، برنامه‌های این سازمان برای سال ۹۸ را تشریح کرد.

در این دیدار، اهمّ اقدامات سازمان، بر اساس ابلاغ ریاست جمهوری، در چهار حوزه، شامل مقابله با گردوغبار، احیای تالاب‌ها، مقابله با آلودگی هوا و دفع پسماندها از جانب عیسی کلانتری مطرح شد.

کلانتری با بیان اینکه تأثیر سیلاب‌ها بر حوزه محیط زیست کشور، چندان خسارت بار نبوده است، دغدغه موجود را احتمال ایجاد گردوغبار، ناشی از خاک‌های ریزدانه به جا مانده از رسوبات سیل دانست.

خبر جدید  اقدامات اولیه برای لقاح مصنوعی «دلبر» انجام شده است/ «ایران» شرایط باروری را دارد

وی همچنین بر پیگیری و حل موضوع گردوغبار در استان سیستان و بلوچستان، به عنوان اولویت دولت و سازمان محیط زیست تأکید کرد.

کلانتری، در خصوص وضعیت تالاب‌های کشور نیز، با توجه به دغدغه رئیس‌جمهور، برای تخصیص مناسب حقابه‌ها از جانب وزارت نیرو، از پُر آب شدن تالاب‌های غرب و جنوب غرب کشور، همچنین آبگیری ۲۵ تا ۳۰ درصدی تالاب‌های سیستان و استان فارس خبر داد.‌  

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، در حوزه مدیریت و دفع مناسب پسماندها، با توجه به حذف بودجه یک میلیارد دلارى پیشنهادى دولت توسط مجلس در بودجه ٩٧ و عدم ارائه آیین‌نامه لازم براى استفاده از اعتبار هزار میلیارد تومانى توسط وزارتخانه هاى ذیربط در سال گذشته، تلاش‌های انجام شده در این زمینه را صرفا اقدامات جاری شهرداری‌ها دانست و توجه بیشتر مجلس و دولت در این زمینه را خواستار شد.

خبر جدید  کلانتری: دریاچه ارومیه تا سال ۱۴۰۸ به تراز اکولوژیک می رسد

کلانتری، در زمینه وضعیت هوای کلانشهرها، ضمن اعلام‌ بهبود چشمگیر شاخص های کیفی هوا در تهران و سایر کلانشهرها، اقدامات انجام شده در خصوص برنامه پایش فراگیر، تداوم پایش صنایع آلاینده و ایجاد هماهنگی و نظارت بر عملکرد دستگاه های ذیربط را توضیح داد و از همکاری وزارت نفت و شهرداران این شهرها تقدیر کرد.

در ادامه، دکتر کلانتری گزارشی از وضعیت محیط بانان سازمان و روند تصویب لایحه حمایت از محیط بانان در مجلس شورای اسلامی مطرح و در خصوص تصویب این لایحه طی چند ماه آینده ابراز امیدواری کرد.

خبر جدید  محوطه کشف خمره‌های قدیمی در شهر ری قابلیت تبدیل به «سایت موزه» را ندارد

وى همچنین با تبیین اقدامات انجام شده براى دریاچه ارومیه از پیشرفت به سمت احیاى این دریاچه خبر داد.

این گزارش حاکی‌است، رئیس جمهور، پس از استماع این گزارش با ابراز خرسندی و تقدیر از تلاش‌های انجام شده در سازمان محیط زیست برای احیای دریاچه ارومیه و ارتقای مطلوب وضعیت هوای کلانشهرها و تهران، بر لزوم حفاظت جدی از زیستگاه‌ها و مناطق حفاظت شده کشور و رسیدگی به وضعیت محیط بانان تاکید کرد.

روحانی همچنین بر اطلاع‌رسانی بهتر از تلاش‌ها و عملکرد موفق سازمان حفاظت محیط زیست در حوزه‌های مختلف و وضعیت محیط زیست کشور تأکید کرد.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد