به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ مهدی رجبی زاده در نشست مسئولان روابط عمومی صنایع استان کرمان، ایران را کشوری خشک و نیمه خشک نامید که بجز کرانه های شمالی و غرب در سایر نقاط متوسط بارندگی سالانه حتی کمتر از یکصدو پنجاه میلی متر است .

وی گفت :متاسفانه با وجود بارندگی کم ، شاهد برداشت بی رویه آب های زیر زمینی هستیم و برای خروج از این وضعیت وظیفه سنگینی بر عهده داریم.

خبر جدید  رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم منصوب شد

رجبی زاده با قدردانی از حضور صنایع و کمک آنان به حفظ، احیاء و توسعه جنگل ها در استان که بطور داوطلبانه و بدون هیچ اجبار و صرفا با تقاضای منابع طبیعی انجام شده ،افزود: در حال حاضر با ۱۲ شرکت صنعتی و معدنی تفاهم نامه همکاری امضاء شده که در مجموع بیش از ۵۹ هزار هکتار عرصه در ظرف مدت ۵ سال توسط آنان بذر کاری و نهالکاری گردد و این امر حرکتی بی نظیر در کشور خواهد بود .

خبر جدید  رگبارو رعد‌وبرق با افزایش ۱۰ درجه‌ای دما

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم هر یک از این شرکت ها ، با مستند سازی فعالیت های خود ، در شناسایی این خدمات به مردم و مسئولان حرکت کنند.

در این نشست یکایک مدیران ومسولان روابط عمومی ، با بیان فعالیت های خود در قالب تفاهم نامه های منعقد شده آمادگی خود را برای مستند سازی پروژه ها و همکاری بیشتر با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اعلام کردند .

خبر جدید  هوای تهران پاک شد