۱:۱۱:۳۱ - دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سه مغازه در بازار تاریخی خوی به حالت اولیه برگشتند

سه مغازه در بازار تاریخی خوی به حالت اولیه برگشتند
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان خوی گفت: با حکم قضایی، مغازه ۳ متخلف بازار تاریخی خوی به حالت اولیه برگشت.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، عزیز میرزایی با اعلام این خبر گفت: با دستور مقام قضایی و با پیگیری های مستمر اداره کل، ۳ مغازه دار متخلف بازار تاریخی خوی که بدون اخذ مجوز قانونی اقدام به تخریب منظری و پایه ها و تجاوز به شارع عمومی کرده بودند مجبور به اصلاح تخلف خود شدند.

میرزایی اظهار کرد: این پرونده از سال ۹۶ پس از بررسی و اعلام گزارش مورد وثوق مبنی بر ارتکاب جرم توسط ۳ نفر از کسبه پرونده در دستور کار امور حقوقی اداره کل قرار گرفت.

وی تصریح کرد: به رغم صدور رای برائت متهمان در دادگاه بدوی با تجدید نظر خواهی بعمل آمده رای برائت متهمان نقض و حکم به محکومیت ایشان و تحمل مجازات تعزیری و رفع آثار تخلف و اعاده به وضع سابق صادر و توسط اجرای کیفری مفاد دادنامه قطعی اجرا شد.

بازار تاریخی خوی یکی از زیباترین آثار باقی مانده از دوره صفوی بوده که با مساحتی بالغ بر ۲۰ هکتار در هسته مرکزی خوی واقع شده و از یک راسته اصلی ، چندین راسته فرعی ، ۴ کاروانسرا بنامهای خان ، حاج میرهاشم، کشمیشچیلر ، بویاچیلار ، دو مسجد و یک حمام بنام محمد بیگ تشکیل شده و بشماره ۱۷۲۸ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.farsnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد