2:03:27 - پنج‌شنبه 25 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سفرهای دریایی در نوروز ۹ درصد رشد داشت

سفرهای دریایی در نوروز ۹ درصد رشد داشت
بندرعباس – ایرنا – معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: امسال سفرهای دریایی ۹ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشت و از ۲۵ اسفند ۹۷ تا ۱۵ فروردین امسال، ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار سفر گردشگری دریایی انجام شد.

به گزارش ایرنا، هادی حق شناس روز چهارشنبه در آیین تجلیل از خادمان سفرهای نوروزی ۹۸ کشور اظهار داشت: در بخش گردشگری دریایی نیز شاهد کاهش پنج درصدی بودیم.
وی ادامه داد: امسال با سیل شروع شد که بخشی از سفرهای دریایی را کاهش داد ولی موجب افزایش سفرهای دریایی در هرمزگان شد به گونه ای که ۷۵ درصد سفرهای دریایی در این استان انجام شده است.
وی اضافه کرد: ۴۵ پایانه دریایی در شمال و جنوب فعال بودند، ۵۹۰ هزار خودرو از سرزمین اصلی به ۲ جزیره کیش و قشم منتقل شد که این نشان دهنده نهادینه شدن ایمنی در سفرهای دریایی است.
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: تا چند سال گذشته وقتی اسم بندر به میان می آمد، بار و کشتی باری به ذهن ها خطور می ‌کرد ولی امروز شناور و مسافری و سفرهای دریایی به گوش می رسد.
وی اشاره کرد: وقتی بخش دریایی جذابیت دارد، ارزی از کشور خارج نمی شود؛ دیگر هر جا مسافر حضور یافت باید خدمات مسافری بیشتر شود که این شغل های جدید ایجاد می کند.
حق شناس اشاره کرد: به نظر می رسد آثار گردشگری دریایی تنها به اقتصاد منحصر نمی شود و موجب افزایش اعتماد به نفس و دانش و شاداب تر شدن مردم می شود که این شادی عنصر مهمی در سرمایه اجتماعی است.
۳۲۱۹/۹۹۴۴ /۶۰۴۸

خبر جدید  راهبرد گردشگری انبوه باید به گردشگری پایدار برسد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد