11:58:18 - یکشنبه 20 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سرو کهک ۱۲۰۰ ساله در فهرست ملی ایران به ثبت رسید

سرو کهک ۱۲۰۰ ساله در فهرست ملی ایران به ثبت رسید
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا ازمیراث فرهنگی استان قم،حمید یزدانی گفت: در جلسه کمیته ملی ثبت میراث طبیعی که با حضور کارشناسان، صاحب نظران و مسئولان مربوطه برگزار شد، سرو کهک و چنار نایه قم واجد ارزش ثبت در فهرست ملی میراث طبیعی شناخته شدند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم ادامه […]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا ازمیراث فرهنگی استان قم،حمید یزدانی گفت: در جلسه کمیته ملی ثبت میراث طبیعی که با حضور کارشناسان، صاحب نظران و مسئولان مربوطه برگزار شد، سرو کهک و چنار نایه قم واجد ارزش ثبت در فهرست ملی میراث طبیعی شناخته شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم ادامه داد: سرو آفین واقع در شهر کهک درختی کهنسال با تنهای ضخیم، توخالی و زیبا که در مزارع حاشیه جنوب غرب کهک قرار دارد. محیط تنه در حدود ۵.۵ متر میباشد و ارتفاع آن از سطح زمین ۱۷ متر است.

خبر جدید  تحریم ایران آمار ورود گردشگر به کشور را افزایش داده‌‌ است

وی گفت: تنه سرو کهنسال آفین به دلیل سن بالا از درون خالی شده که خالی بودن تنه آن جلوه خاصی به درخت داده است. این سرو به دلیل قدمت زیاد و ارزش فراوان، شایسته حفاظت جدی است.

یزدانی افزود: سرو آفین شهر کهک یادگاری از قرنهای گذشته است و میتواند به عنوان نمادی از زندگی قدیم مردم منطقه باشد شایسته حفاظت باشد. سرو آفین به عنوان کهنسالترین موجود استان قم با سنی در حدود ۱۲۰۰ سال دارای ارزش ثبت به عنوان یک اثر طبیعی ملی است.

خبر جدید  تفاهم شهرداری و میراث برای مرمت و نگهداری از خانه نصیرالدوله

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم ادامه داد: درخت چنار کهنسال روستای نایه درختی قطور و بزرگ که در مجاور امام زاده داخل روستای نایه و در بستر رود فصلی روستا قرار گرفته است.

وی گفت: عمر درخت چنار روستای نایه بیش از ۵۰۰ سال برآورد میشود. این درخت بهرغم سن بالای آن درختی شاداب و سرحال است، نگهداری درخت توسط مردم روستا به خوبی انجام شده است.

خبر جدید  ایران بهترین کشوری است که به آن سفر کرده‌ام

انتهای پیام/۴۰۷۶/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد