۹:۰۷:۰۰ - چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سامانه هوشمند حمل وونقل گردشگری رونمایی شد

سامانه هوشمند حمل وونقل گردشگری رونمایی شد
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، دموی سامانه هوشمند حمل و نقل گردشگری در آستانه یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری رونمایی شد. این سامانه بر پایه اینترنت اشیا برای بخش حمل و نقل پلتفرم راهنمایان گردشگری آماده شده تا راهنمایان بتوانند درباره اماکن تاریخی و گردشگری استان های کشور اطلاعات جامع و کاملی به توریست […]

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، دموی سامانه هوشمند حمل و نقل گردشگری در آستانه یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری رونمایی شد.

این سامانه بر پایه اینترنت اشیا برای بخش حمل و نقل پلتفرم راهنمایان گردشگری آماده شده تا راهنمایان بتوانند درباره اماکن تاریخی و گردشگری استان های کشور اطلاعات جامع و کاملی به توریست ها و مسافران ارایه کنند.

در این سامانه خدماتی نظیر شخصی سازی محیط اطراف گردشگر در وسیله نقلیه، بررسی سلامت گردشگران در طول سفر، ثبت اطلاعات تور در نرم افزار، ثبت اطلاعات افراد شرکت کننده در تور، ثبت برنامه سفر، مشاهده مکان های برنامه ریزی شده در تور ، دریافت اطلاعات لحظه ای ماشین با GPRS و SMS بر اساس GPS از قبیل سرعت و مکان، امکان بررسی اطلاعات ماشین طبق تاریخ و بازه زمانی، ارسال و دریافت پیغام بین مدیر تور و شرکت کنندگان، مشاهده اطلاعات درباره رسوم و فرهنگ و لباس هر بخش ارایه می شود و حتی افراد می توانند سرعت غیر مجاز ماشین و موارد اضطراری چون تصادف و آتش سوزی را رویت کنند.

سامانه حمل و نقل گردشگری که با ارایه خدمات متعدد سعی دارد امکان برنامه ریزی دقیق و منظمی را برای گردشگران و مدیران تورها فراهم کند ، در قالب بخش های مختلف هم اطلاعات مکتوب و صوتی نسبت به اماکن تاریخی در دسترس قرار می دهد و هم برای کسانی که قصد تصمیم گیری برای عزیمت به اماکن تاریخی دارند را با عکس های متنوع آشنا می کند. همچنین گردشگران میتوانند با این سامانه نقشه و موقعیت جغرافیایی ابنیه و جاذبه های تاریخی و طبیعی را ببینند.

اطلاعات جمع آوری شده در این سامانه به دو زبان انگلیسی و فارسی قابل استفاده است و درنوروز ۱۳۹۷ به ده زبان زنده دنیا ارایه خواهد شد.

لازم به ذکر است، یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ۳ و ۴ اسفندماه با حضور چهارصد راهنمای تور استان های کشور، در استان کرمانشاه برگزار می شود.

تبليغات
بانک پاسارگاد