به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ غلامرضا فرخی با اشاره به لزوم ایجاد زیرساخت های مناسب گردشگری در جهت افزایش میزان اقامت گردشگران این خطه تصریح کرد: هم اکنون مراحل ساخت ۱۳هتل و هتل آپارتمان با سرمایهگذاری بیش از ۳۵۳ میلیارد و ۲۷۶ میلیون تومان در استان کرمان در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه هتلها و هتل آپارتمان های مذکور در شهرستانهای کرمان، سیرجان، بافت، رابر و جیرفت با پیشرفت فیزیکی ۱۰ تا ۸۰درصد در حال احداث هستند، افزود: خوشبختانه با راه اندازی این مراکز اقامتی زمینه اشتغال ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم ایجاد خواهد شد.

خبر جدید  ساخت و ساز در حریم بنای ثبتی از سوی شهرداری تهران/ ساختمان ۶ طبقه در حیاط خانه تاریخی لرزاده به بهانه ساخت درمانگاه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان تصریح کرد: مکانیابی ساخت این مراکز اقامتی برمبنای آمار تعداد گردشگران و جاذبههای تاریخی و دیدنی هر منطقه صورت گرفته است.

فرخی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۳۵ هتل و هتل آپارتمان، ۳۰ مهمانپذیر، ۲۷ خانه مسافر و ۳۱۰ واحد بوم گردی در استان کرمان فعال می باشند، تاکید کرد: بدون شک افزایش سطح کمی و کیفی مراکز اقامتی در جذب گردشگران داخلی و خارجی بسیار موثر است.

خبر جدید  جاذبه های گردشگری کرمانشاه

وی با بیان اینکه مراکز اقامتی و پذیرایی استان کرمان به طور شبانه روزی توسط بازرسان و ناظران معاونت گردشگری این اداره کل نظارت می شوند، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳ هزار و ۲۳۵مورد بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان کرمان صورت گرفته است.