به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا؛ علی اعطا در نشست مطبوعاتی که به مناسبت روز معمار برگزار شد با انتقاد از ساخت و ساز در حیاط خانه تاریخی لرزاده گفت: متاسفانه امروزه شاهد ساخت و ساز در مجاورت خانه لرزاده که ثبت میراث فرهنگی است، هستیم.

وی افزود: ساختمانی در حیاط خانه تاریخی لرزاده در حال ساخت و ساز است که خود انحراف جدی از مصوبات بوده و شهرداری لازم است پیگیری های لازم را انجام بدهد.

خبر جدید  شورای پنجم هزینه عملکرد شفاف خود را می دهد/ قرار نیست در 62 پرونده ساخت و ساز باغات، برج سازی شود

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران اظهار کرد: در نظر بوده که این ساختمان برای پشتیبانی خانه لرزاده به صورت دو طبقه ساخته شود اما در حال حاضر ساختمانی ۶ طبقه در سال ۹۳ ساخته شده است و کاربری آن نیز به گون ای دیگر تغییر پیدا کرده است و این چنین ساختمان ها را نباید در حریم بسازیم.

خبر جدید  هشت هزار میلیارد ریال طرح سرمایه گذاری در سرعین در دست اجراست

اعطا افزود: ساختمان متخلف در حال حاضر با موضوع درمانی از سوی شرکت شهر سالم ساخته شده است.

در ادامه شهردار منطقه ۷ در توضیح ساخت و ساز در مجاورت خانه لرزاده گفت: بعد از مصوبه شورای شهر تهرانپیگیر بودیم تا خانه لرزاده را حفظ کنیم و تا تعیین تکلیف، ساخت و ساز در مجاور این ساختمان متوقف شده است.

خبر جدید  اسرائیل با ایجاد دپارتمان‌های باستان‌شناسی سعی دارد به خود مشروعیت دهد/ اشکانیان هم برای خود قبر پیش‌خرید می‌کردند/ بزرگترین شهرهای ساسانی در سیمره و لرستان هستند

سمیه حاجوی تاکید کرد: تخلفات انجام شده در رابطه با این ساخت و ساز به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده شده است.

index86