0:55:46 - چهارشنبه 30 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ساخت تندیس جشنواره فیلم فجر در امارات تاسف‌بار است/گردشگران جهان از خانه‌هایشان ویزای الکترونیک ایران را بگیرند

ساخت تندیس جشنواره فیلم فجر در امارات تاسف‌بار است/گردشگران جهان از خانه‌هایشان ویزای الکترونیک ایران را بگیرند
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تشریح علت برخی کاستی‌ها در حوزه باستان شناسی کشور از ساخت تندیس جشنواره فیلم فجر در امارات گلایه کرد و درباره نقش رایزن‌های فرهنگی ایران برای جذب گردشگر گفت: این نقش باید تقویت شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی اصغر مونسان در نشست رادیویی که در «رادیو گفتگو» برگزار شد در پاسخ به این نقد که چرا تندیس جشنواره فیلم فجر در امارات ساخته شد، اظهار داشت: این کار واقعاً جای تاسف داشت درحالیکه در ایران بهترین هنر صنایع دستی وجود دارد و ما میتوانستیم تندیسی دست ساز برای این جشنواره بسازیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: ساخت تندیس جشنواره فیلم فجر جای گلایه دارد ولی چون متولی این کار با نهاد دیگری است ما به عنوان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فقط میتوانیم ابراز تاسف کنیم.

مونسان درباره نقش رایزنهای فرهنگی و سفارتخانههای ایران برای جذب گردشگر در کشورهای دنیا در ادامه پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم عنوان کرد: این نقش بسیار مهم است و باید تقویت شود.

خبر جدید  برف و باران در جاده‌های غربی و شمال غربی کشور

وی تصریح کرد: البته وزارت امور خارجه با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همراهی خوبی داشته و تمام سفارتخانههای ایران در دنیا در رویه جدید به واقع به مسئله گردشگری به دید توجه نگاه میکنند.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: خوشبختانه با همراهی وزارت امور خارجه و نیروی انتظامی، زمان صدور ویزا به ۴۸ ساعت کاهش یافته است و هر گردشگری در دنیا میتواند در خانه خود برای دریافت ویزای الکترونیکی اقدام کند و در فرودگاه ایران اصل ویزای خود را تحویل بگیرد.

خبر جدید  ۴ عامل عمده تصادفات نوروز ۹۸ اعلام شد

مونسان به عدم درج مهر در پاسپورت ورود و خروج بر روی گذرنامه گردشگران خارجی به دلیل فشار آمریکا برای سفر به ایران نیز به عنوان یک کار پیش رو و مثبت اشازه کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین در خصوص پیشنهاد احیای سازمان باستانشناسی ایران نیز عنوان کرد: بنده در جزئیات کامل این پیشنهاد نیستم که مطالبه برای احیای این سازمان چیست ولی میتوانم عنوان کنم که ما هم اکنون در جایگاه بالاتری در حوزه باستانشناسی فعال هستیم زیرا هم معاونت میراث فرهنگی را داریم و هم پژوهشکده باستان شناسی فعالیت میکند.

خبر جدید  روز "۲۲ بهمن" شرایط جوی استان‌های مختلف کشور چگونه است

مونسان خاطرنشان کرد: اگر حوزه باستان شناسی دچار کاستیهای است بیشتر به دلیل کمبود بودجه و اعتبارات است زیرا ما هم اکنون حدود یک میلیون سایت باستانشناسی، بنای باارزش و تاریخی داریم و همان تعداد نیز در زیر خاک است و به دلیل کمبود اعتبارات به طرف بیرون آوردن آنها نمیرویم زیرا بیرون کشیدن آنها نیاز به اعتبارات کاوش و از همه مهمتر نگهداری و حفاظت دارد.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد