به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد امروز یکشنبه ۱۲ خرداد ماه از ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، رگبار باران همراه با رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی، مناطق مستعد وقوع تگرگ در شمال خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال فارس، شمال کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و جنوب اصفهان پیشبینی میشود.

طی هفته جاری روند افزایش دما برای اکثر مناطق کشور پیشبینی می شود، نیمه شمالی کشور روند افزایش دما بین ۶ تا ۱۰ درجه و نیمه جنوبی کشور روند افزایش دما بین ۴ تا ۶ درجه رخ خواهد داد.

طی ۲ روز آینده در جنوب شرق کشور بهویژه منطقه زابل وزش باد شدید پیشبینی میشود، دوشنبه خیزش گردوخاک در زابل دور از انتظار نیست و از روز دوشنبه هفته جاری تا ابتدای هفته آینده افزایش پایداری جو و افزایش نسبی دما در غالب نقاط کشور پیشبینی می شود.

در استانهای واقع در جنوبغرب، غرب، سواحل شمال کشور و دامنههای جنوبی البرز شامل تهران، دمای بیشینه بین ۲ تا ۳درجه سلسیوس بالاتر از میانگین بلندمدت پیشبینی میشود.

بر این اساس به هموطنان عزیز توصیه میشود تا حد امکان افراد با بیماریهای قلبی و سالمندان در ساعات اوج دمای روزانه در بعد از ظهرها در فضای باز کمتر تردد کنند و با توجه به افزایش تابش امواج ماورای بنفش، استفاده از عینکهای آفتابی توصیه میشود.