۱۴:۵۵:۲۰ - چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رکورد انتقال هوایی مصدومان حوادث ترافیکی شکسته شد
معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال‌احمر گفت: در کمک به عوامل اورژانس بیش از ۲ هزار و ۴۲۶ مصدومان حوادث ترافیکی را به مراکز درمانی منتقل کردیم و رکورد در بحث بالگردها در حوادث این ایام رقم خورد.

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ شاهین فتحی امروز در نشست کمیته هماهنگی اجرای طرحهای ترافیکی که با حضورسازمانهای مرتبط با ترافیک مانند پلیس راهور،راهداری، پزشکی قانونی، اورژانس، هلالاحمر و… برگزار شد، اظهار کرد:از ۲۵ اسفند، حوادث جوی کشور به وجود آمد، بیش از ۴۰ روز است که در ۳۱ استان کشور درگیر عملیات مختلف جوی نظیر سیل، آبگرفتگی و کولاک هستیم، در برخی استانها همچنان در حال خدمترسانی هستیم.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلالاحمر با اشاره به آمادهباش هزار و ۴۲۱ پایگاه هلالاحمر در ایام نوروزادامه داد: در این ایام بالغ بر ۵ هزار و ۸۳۶مأموریت امدادی در این ایام روی داد، بیش از ۳۶ درصد مربوط به حوادث ترافیکی و مابقی مربوط به حوادث جوی و کوهستان بود همچنین در کلحوادث، ۲۴ درصد رشد عملیات داشتیم اما در بحث حوادث ترافیکی ۱۰ درصد کاهش عملیات روی داد.

وی با اشاره به بهرهمندی بیش از ۴۰۰ هزار نفر از خدمات هلالاحمر در ایام نوروزی تصریح کرد: از این رقم ۱۲۰ هزار نفر مربوط به در راهماندگان بود که نیاز به اسکان اضطراری داشتند.

فتحی خاطرنشان کرد: در حوزه نجات فنی یعنی خودروهایی که آسیب میدیدند و سرنشینان نیاز به کمک داشتند، نیز با استفاده از دستگاههای برش رهاسازی مصدوم اقدام کردیم و این آمار رهاسازی نسبت به سال گذشته افزایش داشت کهشاید بخشی از آن مربوط به ناایمن بودن خودرو بود که به راحتی خودرو مچاله میشود، مصدومان داخل خودرو محبوس میشوندو عملاً امکان خروج ندارند؛ باید بسنجیم کدام خودروها بیشترین آسیب را به مردم میزند؛در بسیاری از مواقع مجبور به عملیات نجات هستیم کهالبته کار سخت و فنی است و هزینههای زیادی برای خرید این دستگاهها و مستقر کردن آنها در جادههای کشور در پی دارد.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلالاحمر یادآور شد: در کمک به عوامل اورژانس بیش از ۲ هزار و ۴۲۶ مصدومان حوادث ترافیکی را به مراکز درمانی منتقل کردیم، رکورد در بحث بالگردها در حوادث این ایام رقم خوردو بیش از هزار و ۲۵۳ سورتی پرواز در این ایام صورت گرفت که بخش از آن مربوط به انتقال مصدومان ناشی از حوادث و بخشی مربوط به حوادث جادهای بود.

به گفته وی طرح امداد و نجات ساحلی تقریباً از اواخر اردیبهشت آغاز میشود وهزار و ۲۹۰ پایگاه هلالاحمر برای طرح تابستانه آماده میشوند.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد