11:27:14 - دوشنبه 14 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

روحانیون در همایش پاکسازی زباله در شهرستان شیروان شرکت کردند

روحانیون در همایش پاکسازی زباله در شهرستان شیروان شرکت کردند
هفتاد و چهارمین همایش پاکسازی شیروان با مشارکت روحانیون حوزه علمیه این شهر برگزار شد.

گروه محیط زیست و گردشگری خبرگزاری فارس ـ ایمان کاهکش: اندیشه‌های سبز و طبیعت دوست در چهارمین هفته از دی‌ماه نیز از پای ننشستند و با ترویج الگو‌های درست رفتارهای محیط زیستی به جامعه یادآور شدند که در این روزها آنچه بیش از همه باید در اولویت قرار گیرد، حفاظت از طبیعت است. ما نیز به رسم هر هفته کوشیدیم  خبرگزاری فارس، رسانه‌ای برای تمام حامیان طبیعت این سرزمین باشیم.

*بهبهانی‌ها در هفتمین جشنواره ملی گل نرگس، نمایشگاه محیط زیستی برپا کردند

گروه رفتگران طبیعت بهبهان، با حضور در هفتمین جشنواره ملی گل نرگس این شهر، ضمن برپایی نمایشگاه محیط زیستی، حمایت خود را از این جشنواره و ثبت ملی نرگس‌زار بهبهان اعلام کردند.

از جمله فعالیت‌های انجام شده در این نمایشگاه محیط زیستی نقاشی چهره کودکان با نمادی از حیوانات، نقاشی روی کاغذ با موضوعات محیط زیستی، نصب تابلو و نمادهای ساخته شده با در بطری، اجرای سرود محیط زیستی به زبان انگلیسی، ارائه کتاب، گل و گیاهان خانگی به بازدید کنندگان بود.

*سومین دوره طرح مدارس جامع محیط زیستی در پاسارگاد برگزار شد

سومین دوره طرح مدارس جامع محیط زیستی به کوشش انجمن جوانان سپید پارس در دبستان شهید علیپور در کردشول شهر پاسارگاد استان فارس برگزار شد.

*سرشماری زمستانه پرندگان در لاهیجان انجام شد

به کوشش انجمن بوم‌بانان گیل و دیلم و انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان، سرشماری پرندگان زیستگاه‌های لاهیجان در آب بندهای سوستان، بارکوسرا، پایین محله ناصرکیاده، کهنه رودپشت و استخر لاهیجان برگزار شد.

*طرح ملی جنگلانه در سروستان اجرا شد

طرح ملی جنگلانه به کوشش گروه عاشقان طبیعت سروستان، تشکلها، عشایر، کوه نوردان و طبیعت دوستان با کاشت بذر درختان، گیاهان بومی، بادام کوهی، بنه، کُنار، گیاهان آنغوزه و جاشیر با همراهی منابع طبیعی و مرتع داری استان فارس به همراه نیروهای جهاد کشاورزی استان در کوه و مراتع تنگ غنیبی اجرا شد.

*هفتمین جشنواره ملی گل نرگس در بهبهان آغاز شد

انجمن هواداران کارون زلال شوشتر و انجمن‌های محیط زیستی مسجد سلیمان در هفتمین جشنواره ملی گل نرگس در بهبهان، آموزش کاشت و برداشت دیدند و از سد های مارون و آریو برزن بازدید کردند.

خبر جدید  بازنشستگي پايان فعاليت نيست/بايد از تجربه همكاران در ساير بخش ها استفاده كنيم

*برنامه کاشت نهال و پاکسازی نمادین در مسجد سلیمان انجام شد

به کوشش انجمن دیده بان دوستداران محیط زیست مسجد سلیمان و دیگر انجمن های مردم نهاد و با مشارکت اداره محیط زیست شهرستان برنامه کاشت نهال و بادام کاری در منطقه چال استران برگزار شد. در خاتمه نیز پاکسازی منطقه از زباله هم انجام شد.

*دهمین گردهمایی دانش آموزی چالش نه به تولید زباله برگزار شد

دهمین گردهمایی دانش آموزی چالش نه به تولید زباله از مبدا به کوشش انجمن سفیران مهربانی اسفراین در فرهنگسرای شهرداری این شهر برگزار شد.

*برنامه آموزشی استفاده از کیسه‌های پارچه ای به جای پلاستیکی در ارومیه برگزار شد

انجمن ناجیان نبض زمین برنامه آموزش استفاده از کیسه های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی را در پیش دبستانی عطیه شهرستان ارومیه برگزار کرد.

*آموزش‌های محیط زیستی در مساجد شهرستان بانه برگزار شد

به کوشش انجمن پاژین بانه، بخشی از پیش خطبه نماز جمعه شهرستان بانه در مسجد صلاح الدین ایوبی به اهمیت جنگل‌ها و معضلات قطع کردن آنها اختصاص یافت.

*زباله مسیر راهیابی به قله گنبد باز پاکسازی شد

به کوشش گروه کوهنوردی صبا بادرود جاده دسترسی قله گنبد باز از زباله پاکسازی شد.

*درختان بلوط آلوده در شهرستان چرداول پاک شدند

به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای طبیعت، شریف باجور، امید کهنه پوشی و میلاد ساقی عملیات پاکسازی درختان بلوط آلوده به آفت لورانتوس کوه خرمه به کوشش اعضای انجمن ناجی بلوط زاگرس برگزار شد.

*روحانیون در همایش پاکسازی زباله در شهرستان شیروان شرکت کردند

با مشارکت روحانیون حوزه علمیه شیروان، هفتاد و چهارمین همایش پاکسازی گروه طنین پاکبانان شیروان در خیابان دکتر فاطمی شهرستان شیروان برگزار شد.

خبر جدید  بازدید از موزه تنوع زیستی پارک پردیسان رایگان شد

*دو برنامه متفاوت محیط زیستی در اقلید برگزار شد

به کوشش طبیعت یاران روستای قدم آباد و عشایر تیره کوهی، بخشی از طبیعت به زیر کاشت بذر دانه‌های جنگلی از نوع ارژن و بادام کوهی رفت. همچنین برنامه کاشت بذر دانه‌های جنگلی در بخشی از جنگلهای روستای امام زاده اسماعیل با هدف احیای جنگلها توسط اعضای طبیعت یاران این روستا انجام گرفت.

*کارگاه آشنایی با حیات وحش در کردکوی برگزار شد

دومین کارگاه آشنایی با حیات وحش منطقه گلستان در کردکوی برگزار شد. این کارگاه آموزشی که به کوشش تشکل جهان نما در مرکز پرورش مرال زاهد پور برگزار گردید با استقبال پرشور اقشار مختلف بویژه دانش آموزان و دانشجویان همراه بود.

*طرح ملی جنگلانه در شهر استهبان برگزار شد

طرح ملی جنگلانه در استهبان به کوشش گروه مردمی دیده بان استهبان با مشارکت دبستان محیط زیستی یار مهربان انجام گرفت. در این برنامه حدود ۲۰۰ نفر از دانش آموزان به همراه والدین خود منطقه ای حدود سه هکتار را کُپه کاری کردند. در خاتمه برنامه نیز دانش آموزان سوگند نامه محیط زیستی خود را برای شرکت کنندگان قرائت کردند.

*پرنده شکاری مجروح در دزفول مورد مداوا قرار گرفت

شهروند دوستدار محیط زیست و حیات وحش پس از مشاهده یک بهله عقاب طلایی نابالغ، این پرنده زخمی را جهت بررسی وضعیت سلامت و تیمار آن به انجمن حامیان طبیعت پاک شهرک انقلاب سپرد. این گونه ارزشمند که به شدت از ناحیه بال راست دچار آسیب شده بود، توسط متخصص انجمن تحت درمان قرار گرفت و پس از بهبودی کامل در پارک ملی دز رها سازی خواهد شد. گفتنی است که این پنجمین پرنده شکاریست که توسط شهروندان جهت درمان و مداوا در اختیار انجمن قرار گرفته است.

*دارستانی‌ها به همراه اهالی روستا در بیدروبه، بذر کُنار کاشتند

به کوشش انجمن دارستان الوار اندیمشک و با همراهی شهردار و اهالی روستای نمک تلخه شهر بیدروبه برنامه کاشت بذر کُنار انجام گرفت. این برنامه با هدف توسعه فضای سبز در راستای جلوگیری از فرسایش خاک و احیای منابع طبیعی برگزار شد.

خبر جدید  محل تأمین منابع مالی تعهدات پاریس مشخص نشده است

*مسجدسلیمانی‌ها در یادبود جوانان نهال کاشتند

به کوشش انجمن دیده بان دوستداران محیط زیست مسجدسلیمان و مشارکت فعالین محیط زیست دو اصله نهال کُنار در منطقه دو راهی لالی به یاد دو جوان ناکام کاشته شد. این اقدام جهت ترویج فرهنگ کاشت نهال در یادبود درگذشتگان صورت گرفت.

*اهوازی‌ها در آرامستان ارامنه نهال کاشتند

به کوشش انجمن دیده بان جلگه سبز خوزستان آئین کاشت گل و درخت کاری در جوار شهدای ارامنه با حضور مشاور هنری استاندار و مشارکت جمعی از فعالان حوزه محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان در آرامستان ارامنه اهواز برگزار شد. این برنامه به مناسبت آغاز سال نو میلادی و در راستای یادبود درگذشتگان اقلیت های مذهبی انجام گرفت.

*مسابقه نقاشی با موضوع محیط زیست در شوشتر برگزار شد

به کوشش انجمن دوستداران طبیعت دشت بزرگ و مشارکت مدرسه شهید محمود مرادی اسکندری، مسابقه نقاشی با موضوع طبیعت و محیط زیست برگزار شد. این مسابقه با حضور ۶۸ دانش آموز دختر و پسر برگزار شد که پس از معرفی نفرات برتر از آنان با اهدای جوایزی تقدیر خواهد شد.

*صدها بذر بادام کوهی در شهر بیضا کاشته شد

به کوشش کمپین نجات طبیعت بیضا و مشارکت خانه فرهنگ بوم گردان پارس کاشت صدها بذر بادام کوهی انجام گرفت. این برنامه در طرح مرتعداری الگوئی چشمه انجیر در جاده قدیم بیضا به منظور غنی سازی مراتع برگزار شد.

*کارگاه توانمند سازی در اقلید برگزار شد

انجمن همیاران و پاکسازان طبیعت شهرستان اقلید در راستای توانمند سازی اعضای خود در اتاق اصناف اقلید کارگاه آموزشی با عنوان آموزش کودکان دبستانی برگزار کرد که در این کلاس اعضا با فنون آموزشی آشنا شدند.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد