0:43:13 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

رقابت‌پذیری قیمت‌ها به افزایش گردشگر خارجی کمک می‌کند

رقابت‌پذیری قیمت‌ها به افزایش گردشگر خارجی کمک می‌کند
تهران- ایرنا- رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، گفت: امنیت و رقابت‌پذیر بودن قیمت‌ها می‌تواند به ورود گردشگر خارجی به کشور کمک کند.

سعید اوحدی روز سه‌شنبه در آئین افتتاحیه زیست بوم فن آوری «سی سو تک» شتاب دهنده تخصصی گردشگری با اشاره به تحولی که صنعت گردشگری در عرصه جهانی به وجود آورده است، گفت: صنعت گردشگری درصد زیادی از تولید ناخالص کشورها را به خود اختصاص می دهد و از ۲۵ سال گذشته در جهان اهمیت بسیاری پیدا کرده است و زیرمجموعه‌های سازمان ملل متحد قرار گرفته است.
وی افزود: گردشگری در همه جوامع سبب ایجاد شغل و همچنین توزیع عادلانه ثروت می‌شود و این صنعت بزرگترین کارآفرین اقتصادی در جهان محسوب می‌شود.
اوحدی با اعلام این که بر اساس اعلام سازمان یونسکو، ایران بر اساس آثار تاریخی، تنوع و پراکندگی و قدمت جز ۱۰ کشور دنیا محسوب می‌شود، گفت: ولی هم اکنون ایران در جایگاه خوبی از منظر ورود گردشگر قرار ندارد.
وی ادامه داد: ایران در حوزه زیر ساخت‌های گردشگری در رتبه ۱۱۸ از ۱۴۰ کشور قرار دارد و در بخش هتلداری نیز از میان ۱۴۰ کشور در رتبه ۱۱۹ قرار دارد. ولی موضوع امنیت و رقابت‌پذیری قیمت ها در ایران از جمله موارد مثبت برای ورود گردشگر است.
قاضی نوری رئیس مرکز رشد و نو آوری دانشگاه علامه طباطبایی همچنین در این آئین با انتقاد به توجه نکردن به علوم انسانی در کشور گفت: برای بسیاری از معضلات و مشکلات علوم انسانی و اجتماعی از علوم مهندسی استفاده کردیم که ناکارآمد بوده است.
وی با اشاره به فعالیت‌های مرکز رشد و نو آوری دانشگاه علامه طباطبایی عنوان کرد: در این مرکز تلاش کردیم شتاب دهنده‌هایی در عرصه فن آوری های مالی، تولید محتوا برای کودکان و همچنین گردشگری ایجاد کنیم.
فراهنگ**۳۳۷۷** ۹۰۵۳

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  سیل و گرانی سد راه مسافران نوروزی شد؟
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد