۰:۴۹:۴۶ - دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

راه اندازی دبیرخانه گردشگری مزرعه در مازندران

راه اندازی دبیرخانه گردشگری مزرعه در مازندران
با دستور استاندار، جهاد دانشگاهی مازندران مسئولیت راه اندازی و تشکیل "دبیرخانه کمیته گردشگری مزرعه " را عهده دار شد.

به گزارش ایسنا، جلسه “بررسی نقش گردشگری در توسعه استان و موضوع گردشگری مزرعه” با حضور استاندار مازندران و هیات پیشنهاد دهنده کمیته گردشگری مزرعه در محل استانداری مازندران تشکیل شد.

در این جلسه با تاکید بر ضرورت اقتصادی کردن گردشگری و مردمی کردن اقتصاد گردشگری، مسئولیت راه اندازی و تشکیل دبیرخانه کمیته گردشگری مزرعه به جهاد دانشگاهی استان محول شد.

احمد حسین زادگان استاندار مازندران ضمن تاکید بر برنامه و اقدام دولت تدبیر و امید در جلب مشارکت همه شهروندان در فرآیند توسعه استان، اظهارکرد: مردمی کردن اقتصاد به ویژه اقتصاد گردشگری هم منافع اقتصادی عموم شهروندان مازندران را تامین می‌کند و هم اینکه سبب رونق و توسعه استان خواهد شد.

وی مزیت گردشگری مازندران را ظرفیت فعال کننده جلب حمایت و مشارکت شهروندان برشمرد و گفت: دولت و استاندار در مورد برنامه و اقداماتی که در خدمت توسعه استان باشد حمایت و تسهیل لازم را به عمل خواهد آورد.

استاندار مازندران ظرفیت جهاد دانشگاهی را به عنوان یک نهاد علمی و انقلابی مغتنم برشمرد و تاکید کرد: جهاد دانشگاهی این قابلیت را دارد که رسالت و ماموریت خود را در فرایند توسعه مازندران ایفا کند.

در ابتدای این جلسه، واحد عبدالهیان، رئیس جهاد دانشگاهی مازندران ضمن بیان اقدامات صورت گرفته در موضوع گردشگری مزرعه و اعلام آمادگی جهاد دانشگاهی جهت اقدام علمی و عملی در این خصوص، گفت: جهاد دانشگاهی با بررسی شرایط موجود و شناسایی مواردی که علیرغم اهمیت، مورد کم توجهی است، نسبت به فعال کردن این ظرفیت ها در راستای توسعه استان اقدام کرده است.

وی خواستار توجه استان و حمایت از اقدامات جهاد دانشگاهی شد و گفت: برنامه های جهاد دانشگاهی متناسب با ظرفیت‌های بالقوه و مزیت‌های نسبی استان تدوین شده است.

تشکیل دبیرخانه گردشگری مزرعه در استان مازندران به منظور ساماندهی فعالیت‌های گردشگری که بر محور ایجاد ارزش افزوده در اقتصاد روستائی است، برای اولین بار در کشور تعریف و تدوین شده است که ضمن حفظ و صیانت از کاربری مزارع، سبب رونق صنایع دستی، صنعت گردشگری، حفظ میراث معنوی، اشتغال و رونق اقتصادی را سبب خواهد شد.

انتهای پیام


منبع :: https://www.isna.ir

تبليغات
بانک پاسارگاد