3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

رالي گردشگري خودروهاي تاريخي در مجموعه نياوران استارت خورد

رالي گردشگري خودروهاي تاريخي در مجموعه نياوران استارت خورد
خبرگزاري آريا- رالي گردشگري خانوادگي ويژه خودروهاي تاريخي صبح امروز پنجشنبه ۲۶ بهمن ۹۶ با حضور ۳۱ خودرو با قدمت بيش از چهل سال در مجموعه فرهنگي‌تاريخي نياوران استارت خورد.به گزارش خبرگزاري آريا، اين مسابقه به همت كانون جهان‌گردي و اتومبيل‌راني و با مشارکت مجموعه نياوران با رويكرد توسعه گردشگري و ترويج فرهنگ اتومبيلراني ايمن […]

رالي گردشگري خودروهاي تاريخي در مجموعه نياوران استارت خورد

خبرگزاري آريا- رالي گردشگري خانوادگي ويژه خودروهاي تاريخي صبح امروز پنجشنبه ۲۶ بهمن ۹۶ با حضور ۳۱ خودرو با قدمت بيش از چهل سال در مجموعه فرهنگي‌تاريخي نياوران استارت خورد.
به گزارش خبرگزاري آريا، اين مسابقه به همت كانون جهان‌گردي و اتومبيل‌راني و با مشارکت مجموعه نياوران با رويكرد توسعه گردشگري و ترويج فرهنگ اتومبيلراني ايمن و در راستاي اهداف دبيرخانه شناسايي و صيانت از وسيله‌هاي نقليه تاريخي از مسير اين مجموعه آغاز شد.
رالي گردشگري خودروهاي تاريخي مسابقه سرعت نيست و ملاک برگزيده شدن در آن نحوه صحيح نقشه‌خواني، مسيريابي و رانندگي صحيح و اصولي است که با توجه به قوانين فدراسيون بين‌المللي اتومبيلراني و با رعايت قوانين داخلي کشور در جاده‌هاي عمومي انجام مي‌شود.
هرگونه حرکات نادرست در رانندگي همچون سرعت و سبقت غير مجاز، حركت مارپيچي و عدم رعايت مقررات راهنمايي و رانندگي مي‌تواند امتياز منفي براي شركت‌كنندگان در پي داشته و شانس برگزيده شدن آنان را كاهش دهد.
تهران-ابيانه با حضور ۱۰۰ نفر شركت كننده شامل راننده و نقشه خوان و ۳۱ خودرو با قدمت بيش از چهل سال از مجموعه‌فرهنگي تاريخي نياوران آغاز شد و گروه‌ها با پشت سرگذاشتن اتوبان‌هاي قم و كاشان، جاده نطنز و جاده ابيانه، به مدت يک شب در روستاي تاريخي ابيانه اقامت خواهند داشت.
روز ۲۷ بهمن نيز شرکت‌کنندگان در راه بازگشت، پس از بازديد از جاذبه‌هاي تاريخي مسير همچون روستاي تاريخي ابيانه و تپه تاريخي سيلک در کاشان، به تهران رسيده و به اين ترتيب مسابقه را به پايان خواهند برد.
در پايان اين رالي گروه‌هايي متشكل از داوران و كمک‌داوران مجرب اين رشته، عملكرد شرکت‌کنندگان را بررسي كرده و با معرفي رانندگان و نقشه‌خوانان برتر، جوايزي به آنان اهدا خواهد شد.
كانون جهان‌گردي و اتومبيل‌راني از ابتداي راه‌اندازي در سال ۱۳۱۴، برگزاري رالي‌هاي مختلف را با هدف ترويج فرهنگ اتومبيل‌راني ايمن و عبور از سايت‌هاي گردشگري در دستور کار خود قرار داده است.

خبر جدید  میراث فرهنگی نیازمند هوای تازه است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد