11:39:56 - شنبه 12 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

دیدن الهه نمک جزیره هرمز را از دست ندهید

دیدن الهه نمک جزیره هرمز را از دست ندهید
به گزارش خبرنگار حوزه سفر و گردشگری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، ایران با جاذبههای طبیعی و تاریخیاش در همه جهان شناختهشده است. در همه جای ایران این جاذبهها وجود دارد و همین مسئله جذابیت زیادی را برای گردشگرانی که به ایران میآیند ایجاد کرده است. جزیره هرمز یکی از جزایر در جنوب کشور است که […]

به گزارش خبرنگار حوزه سفر و گردشگری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، ایران با جاذبههای طبیعی و تاریخیاش در همه جهان شناختهشده است. در همه جای ایران این جاذبهها وجود دارد و همین مسئله جذابیت زیادی را برای گردشگرانی که به ایران میآیند ایجاد کرده است.

جزیره هرمز یکی از جزایر در جنوب کشور است که رنگ سرخ خاک آن، این جزیره را منحصربهفرد کرده است. در هرکجای این جزیره که دستهایتان را با آب بشورید یکلایه نمک روی دستتان مینشیند. این نشان میدهد که میزان نمک این جزیره بسیار بالا است.

خبر جدید  ایران بهترین کشوری است که به آن سفر کرده‌ام

باید این را گفت که این نگین زمینشناسی روی یک گنبد نمکی قرار گرفته است و اگر به قسمت جنوبی این جزیره بروید میتوانید بلورهای عظیم نمک را در آنجا بهوفور ببینید.

اما نکته قابلتوجه در این جزیره توده بزرگ نمکی است که به الهه نمک شهرت یافته است. این بلور نمک بزرگ یک کوه بزرگ از نمک است که با رنگهای متنوع و سطحی تراشخورده است. یکی از جذابیتهای این کوه زیبا رودخانه کوچکی است که در زیر این توده نمکی قرار دارد و رنگهای این منطقه زیبا سبب شده است که آب این رودخانه نارنجی به نظر بیاید.

خبر جدید  توسعه پایدار با رونق گردشگری ایجاد می‌شود

گردشگرانی که به این منطقه سفر کردهاند اذعان کردهاند این الهه نمک جذابیت فوقالعادهای را به این جزیره بخشیده و صدای رودخانهای که در زیر آن در جریان است در فضایی که عاری از آلودگی صوتی استخاطرهای بهیادماندنی برای آنها بهجا گذاشته است.

انتهای پیام/۴۰۸۷/ ۴۱۲۲/


منبع :: http://ana.ir

خبر جدید  آشنایی با بزرگ‌ترین منبع آب شیرین ایران
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد