19:36:47 - سه‌شنبه 5 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

دفاتر مسافرتی بسته‌های ارزان سفر طراحی کنند

دفاتر مسافرتی بسته‌های ارزان سفر طراحی کنند
معاون گردشگری کشور گفت: دفاتر مسافرتی بسته‌های سفر دقیق طراحی کنند که حتی می‌توان مشوق‌های مادی و معنوی نیز برای استفاده از این بسته‌های سفر در نظر گرفت.

شعارسال: ولی تیموری در نخستین نشست توسعه گردشگری استان‌های غرب کشور اظهار کرد: باید از ظرفیت‌های همه استان‌ها استفاده کرد و از همه سخنان مطرح شده در این نشست نهایت استفاده و برآورد این نشست‌ها را جمع بندی کرد هر چند که در ابتدا رسیدن به یک برنامه جامع سخت است و باید برگزاری چنین نشست هایی افزایش یابد و به هدف واحدی از اینگونه نشست‌ها رسید.

وی افزود: در استانهای شمال غرب کشور تنوع اقوام و مذاهب مختلف در کنار جاذبه‌های تاریخی و تفریحی بسیار است و از سویی ذائقه گردشگران در ایران و جهان امروزه به سمت مردم شناسی و شناخت آداب و رسوم قدیمی مناطق سوق پیدا کرده است که این ظرفیت در استانهای غربی کشور وجود دارد.

معاون گردشگری ادامه داد: امسال بودجه استان‌ها در امتداد بودجه گردشگری قرار داده شده، برای مثال اگر قرار است از محل تملک دارایی‌ها اعتباری اختصاص پیدا کند این اعتبار به طرحی اختصاص پیدا می‌کند که به صورت زنجیره وار همدیگر را در چندین استان تکمیل کنند.

وی عنوان کرد: یکی از سیاست‌های پیشران توسعه کشور گردشگری است و اگر گردشگری در یک منطقه از کشور رونق پیدا کند به مراتب منفعت آن به سایر استانهای کشور نیز خواهد رسید از این روز همه نهادهای اجرایی باید برای رسیدن به توسعه در ابعاد ملی و منطقه‌ای همکاریهای لازم را داشته باشند که صدا و سیما در این راستا با معرفی ظرفیت‌های گردشگری کشور نقش مهمی دارد.

تیموری با تشکر از میزبانی خوب هتلهای ارومیه از مسافران گفت: در ارومیه هتل‌های خوبی وجود دارد که خدمات خوبی به مسافران ارایه می‌دهند و توسعه هتل‌ها برای توسعه گردشگری لازم است که البته این هتل‌ها هم نیازمند حمایت و معرفی هستند، در این راستا باید این موضوع را نیز در نظر داشت که نباید همه برنامه‌های جذب گردشگر را به ساخت و توسعه هتل‌ها منوط کرد بلکه در صورت تبلیغات درست، گردشگر حتی بدون وجود هتل نیز به منطقه ای سفر می‌کند.

وی عنوان کرد: باید هماهنگی بین استانهای غربی در زمینه گردشگری، صنایع دستی و تبلیغات صورت بگیرد و در این راستا باید توجه خاصی به توان بخش خصوصی صورت بگیرد چرا که به تنهایی بودجه دولتی جوابگوی همه نیازهای گردشگری و سرمایه گذاری در سطح کشور نیست و همچنین باید مقامات محلی نیز در این راستا پای کار بیایند.

این مقام مسول بیان کرد: باید برای توسعه گردشگری و جذب گردشگر از انتقاد و گلایه زیاد پرهیز کرد و رسانه‌ها همه توان خود را بر روی انتقاد از عملکرد نهادهای متولی توسعه گردشگری کشور نگذارند چرا که تبیین اثرات مثبت گردشگری وظیفه همه مردم ایران است که هر یک باید به نسبت خود به وظایف‌شان عمل کنند، در صنعت گردشگری بیشترین تبادل با کشورهای همسایه صورت می‌گیرد و خوشبختانه نوار مرزی ایران نیز به دلیل همسایگی با چندین کشور، ظرفیت های خاص خودش را در این ارتباط دارد.

وی گفت: ما از انجمن‌های مسافرتی کشور حمایت می‌کنیم و از مشکلات آنها به خوبی اطلاع داریم و آنها باید در نظر بگیرند که از نظر قانون، دفاتر مسافرتی معافیت مالیاتی دارند اما معافیت از مالیات ارزش افزوده ندارند و برای حل این موضوع نیز جلسات بیشتری برگزار شد اما درحال حاضر این دریافت مالیات ارزش افزوده در کشور به عنوان منبع درآمد دولت در نظر گرفته شده است و با همه تلاشها توفیقی در زمینه معافیت مالیات ارزش افزوده دفاتر مسافرتی حاصل نشد.

تیموری خاطرنشان کرد: مردم را باید تشویق کرد تا از تورهای گردشکری استفاده کنند تا از این طریق هزینه سفرها کاهش یابد و برای دفاتر مسافرتی نیز درآمد ایجاد شود که این راهکار نیازمند تهیه بسته‌های سفر دقیق باشد که حتی می‌توان مشوق‌های مادی و معنوی نیز برای استفاده از این بسته‌های سفر در نظر گرفت.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ، کدخبر: ۱۹۶۱۹۲۶ ، www.tasnimnews.com


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  مشکلات زائران ایرانی در سفر به عتبات کاهش می‌یابد/ پیشنهاد تأسیس اتحادیه آثار باستانی
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد