0:50:26 - سه‌شنبه 8 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

دعوت ایران برای همکاری با کمپین داوطلبان میراث جهانی

دعوت ایران برای همکاری با کمپین داوطلبان میراث جهانی
کمپین داوطلبان میراث جهانی زیر نظر یونسکو و با همکاری کمیته هماهنگی خدمات داوطلبانه بین‌المللی در راستای حفاظت و ارتقای سایت‌های میراث جهانی از همه‌ی نهادها و مه‌سسه‌های علاقه‌مند برای همکاری دعوت کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، کمپین داوطلبین میراث جهانی نخستین بار در سال ۲۰۰۸ به منظور تشویق جوانان برای به عهده گرفتن فعالیت‌های اصلی و اجرای نقش فعال در حفاظت و ارتقاء سایت‌های میراث جهانی شکل گرفت که در طول ۱۰ سال گذشته فعالیت‌های متعددی در این زمینه انجام داده است. در این برنامه کمپ‌های فعال به وسیله نهادهای جوان یا موسسات در همکاری با سایر ذی‌نفعان و شرکا برنامه‌ریزی شده که همگی با هم برای حفاظت از سایت‌های میراث جهانی فعالیت می‌کنند.

درحال حاضر کمپین داوطلبان میراث جهانی ۲۰۱۹ برای پایبندی بیشتر نهادها در یک فرآیند چرخه‌ای دو ساله اجرا می‌شود. دوره دوساله به منظور تسهیل روند فرآیند داوطلبی، کمک به سازمان‌ها در بهبود کیفیت، پایداری و ارتقاء پروژه‌ها و همچنین همکاری قوی‌تر میان همگان و ذیمدخلان است. درحال حاضر چرخه دوساله فعلی ۲۰۱۹ ـ ۲۰۱۸ و چرخه دوساله بعدی ۲۰۲۰ ـ ۲۰۲۱ است.

خبر جدید  آزمون جامع دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری برگزار می‌شود

داوطلبان برای درخواست پذیرش به این کمپین می‌توانند از طریق لینک https://form.jotformeu.com/۸۲۷۵۳۳۲۵۲۹۳۶۱ اقدام به تکمیل فرم آنلاین کنند و تا نیمه شب سیزدهم ژانویه ۲۰۱۹ (به وقت پاریس) فرصت دارند برای ثبت پروژه پیشنهادی خود اقدام کنند. ویژگی پروژه‌ها باید در ارتباط با میراث جهانی ثبت شده یا در فهرست میراث پیشنهادی برای ثبت جهانی باشند، حداقل تعداد روزهای پروژه (به استثنای روزهای ورود و خروج) ۱۰ روز است.

خبر جدید  نجات شهر زیرزمینی در گرو زیرلفظی!

همچنین اعضای گروه برای مدت ۱۰ روز باید ثابت باشند، درحالت ایده آل باید از ۱۵ ژوئن شروع و در ۱۵ دسامبر پایان یابد و حتی‌الامکان باید با مشارکت داوطلبان بین‌المللی باشد. باید شامل فعالیت‌های آگاهی بخشی عملی و مهارت مربوط به سایت های میراث جهانی در محل باشد. جزئیات برنامه باید با مشاوره با مدیران سایت و مقامات محلی تهیه شود. باید شامل فعالیت‌های آموزشی مهارت‌های عملی بوده و انعکاسی از دغدغه‌های سایت میراث جهانی باشد. باید جامعه را در راستای عمق بخشی به آگاهی‌شان در مورد دغدغه‌های میراث جهانی و ابتکارات داوطلبان میراث جهانی درگیر کند و در نهایت لازم است به برابری جنسیتی شرکت کنندگان (تعداد مساوی مرد و زن در حالت ایده آل) و تنوع جغرافیایی احترام بگذارد.

خبر جدید  مگر ورودی «لوور» را برای موزه‌های ایران می‌گیریم؟

برای اطلاعات بیشتر درباره این کمپین که قرار است با همکاری کمیته هماهنگی خدمات داوطلبانه بین‌المللی (CCIVS) به اجرا گذاشته شود و اطلاع از جدول زمانبندی به سایت http://whc.unesco.prg/en/news/۱۹۰۵ مراجعه شود.

انتهای پیام


منبع :: https://www.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد