0:49:57 - جمعه 4 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

دستور توقف بازگشایی خیابان آقا نورالله نجفی در عرصه میدان نقش‌ جهان صادر شد

دستور توقف بازگشایی خیابان آقا نورالله نجفی در عرصه میدان نقش‌ جهان صادر شد
ایلنا: دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری، بازگشایی خیابان آقا نورالله نجفی در محدوده بافت تاریخی اصفهان و حریم میدان نقش جهان را مغایر مصوبات شورا دانست.

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری، بازگشایی خیابان آقا نورالله نجفی در محدوده بافت تاریخی اصفهان و حریم میدان نقش جهان را مغایر مصوبات شورا دانست.

به گزارش ایلنا، محمدسعید ایزدی (معاون وزیر راه و شهرسازی) در نامهای به امیرخانی (سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان)، مخالفت این وزارتخانه با تعریض خیابان تاریخی آقا نورالله نجفیشهر اصفهان را اعلام کرد.

در این نامه آمده است: با عنایت به گزارشهای واصله در خصوص اقدامات اجرایی به منظور بازگشایی خیابان موسوم به آقا نورالله نجفی در محدوده بافت تاریخی اصفهان و حریم میدان نقش جهان، چنانکه مستحضرید به استناد مصوبه ۲۸/۷/۱۳۹۴ شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مبنی بر ابلاغ محدوده بافت فرهنگی تاریخی ۱۶۸ شهر کشور و با توجه به بند ۳-۲ مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در ۳۰ /۶/۱۳۹۴ موضوع دستورالعمل نحوه تعیین آستانههای مغایرتهای اساسی طرحهای توسعه و عمران شهری، مبنی بر اینکه «هرگونه تغییر در نقش و عملکرد و عرض شبکه معابر و بازگشایی معبر جدید و یا حذف معابر موجود در بافتهای تاریخی مغایرت اساسی است، انجام اقدام پیشگفته مغایرت اساسی محسوب شده و انجام آن مستلزم رعایت مراتب قانونی است.

خبر جدید  میزان خسارت سیل به میراث، صنایع دستی و گردشگری مشخص شد

در ادامه این نامه به بخشنامهای که در تاریخ ۱۱ مهر امسال در خصوص لزوم نظارت دقیق ادارات کل راه و شهرسازی استانها، بر کلیه اقدامات عمرانی در محدودههای تاریخی شهر ها (فارغ از وظایف دستگاههای متولی بافت ها و آثار تاریخی) اشاره و عنوان شده است: خواهشمند است دستور فرمایید گزارش کاملی از وضع موجود و اقدامات صورت گرفته در محدوده مذکور را حداکثر ظرف مدت یک هفته به این معاونت ارسال کرده و از هر گونه اقدام اجرایی، پیش از گذراندن مراحل بررسی و تصویب، وفق گردش کار مغایرت اساسی، ممانعت به عمل آید.

خبر جدید  شورای نگهبان برای دومین‌بار به وزارتخانه شدن میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایراد گرفت/جلسه توجیهی برگزار می‌کنیم


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد