0:39:56 - چهارشنبه 2 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

خیابان ولیعصر(عج) تهران در فهرست موقت یونسکو قرار گرفت

خیابان ولیعصر(عج) تهران در فهرست موقت یونسکو قرار گرفت
تهران- ایرنا- شهردار تهران از قرار گرفتن خیابان ولیعصر (عج) و نیز درختان موجود در آن در فهرست موقت میراث جهانی یونسکو خبر داد.

پیروز حناچی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در زمان حاضر خیابان ولیعصر تهران در فهرست موقت میراث جهانی یونسکو قرار دارد که قبل از آن ثبت ملی شده بود.
شهردار تهران ادامه داد: در قدم نخست لازمه ثبت جهانی خیابان ولیعصر (عج) قرار گرفتن در این این فهرست است که اکنون مستندات تهیه و به دبیرخانه یونسکو ارسال شده است.
شهردار تهران افزود: ممکن است ثبت این خیابان در سال ۲۰۲۰ میلادی صورت گیرد و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیگیر موضوع است.
همچنین محسن شیخ الاسلامی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران به خبرنگار ایرنا گفت: در زمان کنونی مدارک و مستندات این طرح در حال بررسی و انجام است.
وی ادامه داد: سازمان بوستان ها و پارک شهرداری در زمینه حفاظت بهتر از درختان مسیر خیابان ولیعصر برنامه ویژه ای را انجام خواهد داد.
کاخ گلستان به عنوان تنها اثر جهانی پایتخت محسوب می شود که در سال ۲۰۱۳ (۱۳۹۲) به ثبت جهانی رسید.
طرح بزرگترین خیابان خاورمیانه (ولیعصر (عج) ) در زمان پهلوی اول انجام شد که بیش از ۱۷ کیلومتر از این مسیر دارای هشت هزار اصله درخت چنار است.
تاکنون ۲۶ اثر از ایران در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
تهرام/۷۲۴۷//۱۳۴۸

خبر جدید  قفل درمیراث فرهنگی


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد