به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان؛ قاسمی در گفتگوی خبری ضمن اعلام این خبر با بیان اینکه بر اثر بارش های فروردین ماه امسال و وقوع سیل در لرستان خسارات زیادی به بخش های مختلف استان وارد شد،اظهار کرد : با توجه به حجم بالای بارندگی بخشی از تپه قلعه فلک الافلاک خرم آباد هم دچار رانش شد اما خوشبختانه هیچ خسارتی به سازه این بنای ارزشمند تاریخی وارد نشده است .

اوافزود : بلافاصله پس از بارش ها، اقدامات تامینی و اضطراری در کنار قلعه فلک الافلاک از جمله سبک سازی ، ایجاد مهار بند در ضلع غربی ، خارج کردن واریزها از پشت دیوار حافظتی و همچنین کشیدن کاور بر روی تپه را در دستور کار قرار دادیم تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود .

قاسمی تصریح کرد : پس از وقوع سیل در استان دکتر طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان هم در سفر به لرستان و بازدید از قلعه فلک الافلاک از نزدیک در جریان آسیب ها و روند پیشگیری و مرمت قلعه فلک الافلاک قرار گرفت .

به گفته او با دستور دکتر طالبان یک تیم مشاور فنی برای مطالعه و بررسی وضعیت موجود در راستای طرح استحکام بخشی قلعه تشکیل و بلافاصله پس از بازدید کار مطالعاتی آن انجام شد .

قاسمی از خسارت ۷۹ میلیارد تومانی به ابنیه و تاسیسات گردشگری استان خبر داد و یادآورشد: متاسفانه بر اثر این سیل بخشی از ابنیه تاریخی استان از جمله پل ها و تاسیسات گردشگری مورد آسیب جدی قرار گرفت که تلاش برای بازسای و مرمت آنها را در دستور کار قرار دادیم .