18:19:57 - سه‌شنبه 2 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

خسارت ۶۰ میلیون تومانی به تنها قلعه به جای مانده از مادها

خسارت ۶۰ میلیون تومانی به تنها قلعه به جای مانده از مادها
ایلنا: طغیان رودخانه شوشاب در شهرستان ملایر که از کنار تپه نوشیجان می گذرد موجب اعلام تخلیه اهالی روستای شوشاب شده و احتمال به محاصره درآمدن تنها قلعه مادی جهان را…

طغیان رودخانه شوشاب در شهرستان ملایر که از کنار تپه نوشیجان می گذرد موجب اعلام تخلیه اهالی روستای شوشاب شده و احتمال به محاصره درآمدن تنها قلعه مادی جهان را افزایش داده است.

به گزارش ایلنا، مدیر پایگاه تپه نوشیجانبا اشاره به اینکه با افزایش حجم رودخانه شوشاب بخشی از جاده دسترسی به تپه به زیر آب رفته است عنوان کرد: بارش های اخیر آسیب هایی را به تپه نوشیجان وارد کرد.

خبر جدید  تعطیلی هفتگی 4 تا 5 رستوران در شیراز / حذف چلو ماهیچه و گردن از منو‌ی غذا خوری‌ها / تغییر کاربری رستوران ها به محلی برای سرو قلیان/ محرومیت از « دور‌همی» به دلیل شرایط بد اقتصادی

محمد شعبانی ادامه داد: بخشی از دیوارهای خشتی بخش نیایشگاه قدیمی تپه و همچنین انبار غله به علت بارش و رطوبت بالا فرو ریخته است.

او با اشاره به اینکه بازسازی این دیوارها ۵۰ تا۶۰ میلیون تومان هزینه در بر خواهد داشت، افزود: احتمال زیر آب رفتن دشت شوشاب با سر ریز سد بالا دست آن وجود دارد.

خبر جدید  جایگاهِ خدایانِ زن در میان ایلامی‌ها/ رمزگشایی از چراییِ دفنِ دوبارهِ مردگان در دوره مادها/ معماری دوره اسلامی از معابد مادها الهام گرفته است

شعبانی بیان کرد: اهالی روستا درخواست انتقال احشام خود را به تپه دارند.

تپه نوشیجان اثری است از دوران ماد در جاده مواصلاتی همدان_نهاوند و به احتمال بسیار، ساکنان آن از افزایش حجم آب رودخانه به عنوان خندق استفاده می کردند.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  ازرائه تسهیلات به توسعه گردشگری روستایی و ایجاد دو هزار قطب بوم‌گردی

تبليغات
بانک پاسارگاد