18:39:02 - دوشنبه 8 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

خسارات و آسیب‌های سیل در مناطق چهارگانه محیط زیست

خسارات و آسیب‌های سیل در مناطق چهارگانه محیط زیست
فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست به تشریح آخرین جزئیات خسارات و آسیب‌های وارده به مناطق تحت حفاظت این سازمان بر اثر وقوع سیل پرداخت.

به گزارش گروه زنان و جوانان خبرگزاری فارس، جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به خسارت‌های ناشی از سیل در مناطق چهارگانه تحت حفاظت سازمان محیط زیست اظهار داشت: براساس گزارش‌ها۵۰۰ متر از فنس‌ها و ۲۰۰ کیلومتر از راه‌های ارتباطی تحت مدیریت در مناطق چهارگانه استان فارس تخریب شده‌اند.

وی افزود: بر اثر وقوع سیل اخیر ۳۰ آبشخور‌ حیات وحش، ۵ کیلومتر خطوط انتقال آب، ۲۰ چشمه، قنوات و تجهیزات مربوطه و همچنین ۵ ساختمان‌ محیط بانی در مناطق چهارگانه استان فارس آسیب دیدند و برخی نیز تخریب شدند.
محبت خانی گفت: آسیب و خسارات ناشی از سیل در استان‌های خوزستان و لرستان در دست بررسی است، اما بر اساس شواهد خسارات وارده در این دو استان نسبت به استان‌های دیگر بیشتر است.
وی افزود: خوشبختانه خسارت و آسیب ناشی از وقوع سیل در مناطق حفاظت شده استان گلستان نداشتیم.
فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست بیان کرد: وقوع سیل در استان گلستان موجب پر آب شدن دو تالاب گمیشان و آلاگل شده است.
وی با اشاره به خسارات ناشی از سیل در استان کرمانشاه نیز تصریح کرد: در استان کرمانشاه ۱۵ آبشخور آسیب دیده و حدود ۱۷۰ کیلومتر راه ارتباطی تحت مدیریت سازمان محیط زیست نیز تخریب شده است.
محبت خانی گفت: بر اثر این حادثه حدود ۸۵۰ میلیون تومان خسارت به ساختمان‌های محیط بانی و مناطق حفاظت شده در استان کهگیلویه و بویراحمد وارد شده است.
وی افزود: ۵ پاسگاه محیط‌بانی در استان مازندران آسیب دید و همچنین یک پاسگاه بر اثر رانش زمین تخریب شد و ۲۰۰ کیلومتر راه ارتباطی تحت مدیریت این مناطق نیز تخریب شد.

خبر جدید  جزیره آشوراده را به پایگاه ملی و بین المللی مطالعات زیست محیطی تبدیل کنید

انتهای پیام/


منبع :: https://www.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد