0:52:03 - جمعه 1 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

خامه یار: تاریخ را خودمان ننویسیم، برایمان می‌نویسند

خامه یار: تاریخ را خودمان ننویسیم، برایمان می‌نویسند
عباس خامه یار، معاون توسعه روابط فرهنگی بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که برای حضور در نشست کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و سوریه در دمشق بسر می‌برد، با محمد الاحمد وزیر فرهنگ سوریه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایسنا، در این دیدار که آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی نیز حضور داشت، وزیر فرهنگ سوریه ضمن خوشامدگویی، از ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در کنار دولت و ملت سوریه برای مبارزه با توطئه تروریستی تکفیری و تقدیم همه نوع مساعده و پیوند خون ایرانی و سوری در جریان مبارزه علیه دشمنان، قدردانی و تشکر نمود و تأکید کرد سوریه هرگز این فداکاری و موضع اخلاقی و وفادارنه جمهوری اسلامی ایران را فراموش نخواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفرهای گذشته‌اش به تهران، توسعه فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی ایران و اهتمام دولت و مردم ایران به فعالیت‌های فرهنگی و هنری را اعجاب‌آور خواند و بر اهمیت همکاری فرهنگی دو کشور و انتقال تجارب ایران به سوریه تأکید نمود.

خبر جدید  ۶ میلیون گردشگر خارجی در ۹ ماهه امسال وارد کشور شدند

خامه یار نیز در این دیدار ضمن تشکر از محمد الاحمد و ابلاغ سلام دکتر صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ایشان، اعلام کرد حامل دعوت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ایشان می‌باشد که مورد استقبال آقای الاحمد قرار گرفت. الاحمد اظهار داشت: اشتیاق فراوانی برای سفر به ایران دارم تا از نزدیک با فعالیت‌ها و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری ایران آشنا شوم زیرا سفرهای قبلی صرفاً جهت مشارکت در جشنواره فیلم فجر و محدود به آن بوده است.

خامه یار پیشنهاد داد سفر، هم زمان با نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به عنوان رویداد بزرگ فرهنگی انجام شود که مورد تأیید وزیر فرهنگ سوریه نیز قرار گرفت. همچنین مشارکت وزارت فرهنگ سوریه در نمایشگاه کتاب تهران به عنوان شهر مهمان (دمشق) مطرح گردید. آقای الاحمد با اشاره به توصیفاتی که از نمایشگاه کتاب تهران شنیده است، از دعوت به مشارکت در آن استقبال کرد.

خبر جدید  هم‌سطح‌سازی قبور امامزاده عبدالله از زبان رئیس اوقاف شهرستان ری

در ادامه خامه یار با توضیح تجارب ارزشمند کشورمان در ثبت و ایجاد بانک اطلاعات کامل رویدادهای جنگ تحمیلی اعم از مکتوب و تصویری و صوتی، افزود در جنگ سوریه، قبل از و بیش از هر چیزی تمدن و آثار فرهنگی و تمدنی، هدف قرار گرفته است. این رویدادها باید ثبت و برای انتقال به نسل‌های آینده بایگانی و آرشیو شوند. به بیان دیگر دست اندرکاران سوریه باید خودشان تاریخ سوریه را بنویسند قبل از اینکه دیگران بنویسند و تحریف نمایند.

خبر جدید  جشنواره مد کُردی را از دست ندهید

الاحمد از این موضوع بسیار استقبال کرد و مقرر شد در جریان سفر به تهران از مؤسسات ذیربط و اقدامات انجام شده بازدید نماید. معاون توسعه روابط فرهنگی بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ادامه دیدار گزارشی از جلسات کمیته مشترک فرهنگی در قالب کمیسیون مشترک دو کشور گزارشی ارائه نمود و از همکاری نمایندگان بخش‌های فرهنگی به ویژه وزارت فرهنگ قدردانی و همچنین از همکاری ادارات تابعه وزارت فرهنگ با رایزنی فرهنگی تشکر کرد.

انتهای پیام


منبع :: https://www.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد