۱۱:۳۰:۲۰ - پنج شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

خالی ماندن هتل های تهران و تخفیف های ۳۰ تا ۶۰ درصدی

رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل‌ آپارتمان‌های تهران با اشاره به کاهش ۳۰درصدی ضریب اشغال اتاق هتل‌ها در ماه‌های اخیر، گفت: این در حالی است که هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های تهران طی سال جاری، به صورت میانگین، تخفیف ۳۰ تا ۶۰ درصدی را برای جذب مسافران اعمال کردند.
خالی ماندن هتل های تهران و تخفیف های ۳۰ تا ۶۰ درصدی

شعارسال:رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل‌ آپارتمان‌های تهران با اشاره به کاهش ۳۰درصدی ضریب اشغال اتاق هتل‌ها در ماه‌های اخیر، گفت: این در حالی است که هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های تهران طی سال جاری، به صورت میانگین، تخفیف ۳۰ تا ۶۰ درصدی را برای جذب مسافران اعمال کردند.

محمدعلی فرخ‌مهر با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته از سوی این اتحادیه با مشارکت هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های تهران برای نوروز ۹۸ اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام گرفته، در نوروز ۹۸ به هیچ وجه افزایش قیمت در هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های تهران نخواهیم داشت.

رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های تهران افزود: همچنین با هماهنگی اعضای این اتحادیه مقرر شد تا از تاریخ ۲۸ اسفند ۹۷ تا پایان ۱۳ فروردین ۹۸، هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های پایتخت، ۵۰ درصد تخفیف را برای مسافران نوروزی خود در نظر بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نوروز در تهران، بهترین فرصت برای بازدید علاقمندان و مسافران سایر نقاط کشور از مناطق دیدنی پایتخت است، شهرداری تهران، سازمان گردشگری و میراث فرهنگی و سایر دستگاه‌های مسئول در این بخش، برنامه‌ریزی خوبی را برای مسافران نوروزی تهران در نظر گرفته‌اند و این مسافران می‌توانند از جذابیت‌های تهران گردی، جشنواره‌های نوروزی و کنسرت‌ها در این مدت بهره‌مند شوند.

فرخ‌مهر در ادامه با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور در چند ماه گذشته و افت ضریب اشغال اتاق‌های هتل‌ها در تهران گفت: در سال ۹۷ با توجه به مسائل پیش آمده، متاسفانه ضریب اشغال اتاق‌های هتل‌ها در تهران بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش داشته و این در حالی است که به صورت میانگین، هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های تهران طی سال جاری، تخفیف ۳۰ تا ۶۰ درصدی را برای مسافران اعمال می‌کردند تا بتوانند مسافران را جذب کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در شرایط فعلی که سفر به ایران و تهران برای مسافران خارجی به شدت مقرون به صرفه است، میزان مسافران خارجی نسبت به سال گذشته رشد داشته یا خیر گفت: شرایط تهران با شهر‌های توریستی دیگر ایران متفاوت است چراکه در واقع نمی‌توان تهران را در زمره شهرهای توریستی طبقه‌بندی کرد و تهران شهر تجاری و سیاسی است.

رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های تهران ادامه داد: بعد از برجام، با شدت گرفتن روابط تجاری با کشورهای دیگر، شاهد حضور گسترده شرکت‌های خارجی و تجار کشورهای دیگر در تهران بودیم ولی در ماه‌های اخیر ماجرا تغییر کرد.

فرخ‌مهر با اشاره به کاهش درآمد هتل‌های پایتخت بدنبال کاهش مسافران، گفت: بدلیل کاهش مسافران، هتل‌های پایتخت مجبور شدند تا برای تامین هزینه‌های خود، علاوه بر کاهش نیروی انسانی، هزینه‌های خود را هم مدیریت کنند؛ مثلاً هتلی که ۳ رستوران داشت، مجبور شد یک رستوران خود را تعطیل کند.

وی ادامه داد: علاوه بر این، هتل‌های جدید الاحداث در تهران که بدهکار بانک‌ها نیز بودند، نتوانستند تعهدات خود را به درستی انجام دهند و با مشکلاتی مواجه شدند.

رئیس اتحادیه هتل‌های تهران در پایان ابراز امیدواری کرد، تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته شده برای مسافران نوروزی در پایتخت، بتواند جاذبه‌ای برای ورود مسافران به هتل‌ها باشد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت اقتصاد نیوز، تاریخ انتشار۱۵ اسفند ۹۷، کدخبر: ۲۷۲۰۸۸ ، www.eghtesadnews.com


منبع :: http://shoaresal.ir

تبليغات
بانک پاسارگاد