19:16:30 - سه‌شنبه 11 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

حفاظت از میراث فرهنگی به روش سنتی و توجه به شیوه‌های جدید

حفاظت از میراث فرهنگی به روش سنتی و توجه به شیوه‌های جدید
ایلنا: دبیر علمی نشست تخصصی «میراث فرهنگی و مواجهه با بحران سیل » با تأکید بر حفاظت از میراث فرهنگی به روش سنتی گفت: حفاظت باید به شیوه‌های جدید نیز مورد توجه قرار…

دبیر علمی نشست تخصصی «میراث فرهنگی و مواجهه با بحران سیل » با تأکید بر حفاظت از میراث فرهنگی به روش سنتی گفت: حفاظت باید به شیوه‌های جدید نیز مورد توجه قرار گیرد و از مطالعات علمی رشته‌های دیگر در این حوزه بهره برد.

به گزارش ایلنا، علیرضا انیسی (عضو هیأت علمی پژوهشگاه و دبیر علمی نشست تخصصی «میراث فرهنگی و مواجهه با بحران سیل») گفت: هدف از برگزاری این نشست تخصصی توجه به موضوع مخاطرات طبیعی است که هر روز شاهد گسترده شدن ابعاد آن هستیم.

خبر جدید  روستاهای حاشیه کرخه در معرض سیلاب

او افزود: موضوع سیل و تخریب میراث فرهنگی در گذشته موضوعی دور به نظر میرسید و گمان نمیکردیم که با وجود این خشکسالیها روزی برسد که آثار تاریخی کشور در معرض خطر سیل قرار گیرند ولی با این حال پیشبینیهایی را در پژوهشکده بناها و بافتهای فرهنگی تاریخی پژوهشگاه انجام دادیم.

وی در ادامه به موضوع آتشسوزیهای اخیر در آثار تاریخی ایران و جهان اشاره کرد و افزود: این موضوع نیز به بحرانی تبدیل شده که باید نسبت به آن آگاه باشیم و برای جلوگیری ازآن برنامهریزی کنیم.

خبر جدید  برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات در رودسر

عضو هیأت علمی پژوهشگاه با تأکید بر اینکه حفاظت از میراث فرهنگی به روش سنتی باید پابرجا باشد، افزود: در حفاظت باید به شیوههای جدید نیز توجه کرد و از مطالعات علمی رشتههای دیگر در این حوزه نیز بهره برد.

او در تشریح دلایل برگزاری نشستهای تخصصی در این حوزه گفت: پژوهشگاه به عنوان یک دستگاه پژوهشی وظیفه دارد از لحاظ علمی موضوعات حوزه میراث فرهنگی را مطرح و ابعاد آن را برای روشنتر شدن باز کند ولی نمیتواند تغییری در رویهها ایجاد کند.

خبر جدید  تلاش برای رسیدن به موزه سبز

وی با اشاره به جدی بودن موضوع بحران در ایران تصریح کرد: وظیفه اجرایی کردن موضوعات در حوزه میراث فرهنگی به عهده معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.


منبع :: حفاظت از میراث فرهنگی به روش سنتی و توجه به شیوه‌های جدید

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد