2:03:29 - چهارشنبه 24 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

حساسیت مردم نسبت به حفاظت از آثار تاریخی افزایش می یابد

حساسیت مردم نسبت به حفاظت از آثار تاریخی افزایش می یابد
تهران- ایرنا- مسئول حفاظت و مرمت مجموعه فرهنگی تاریخی نیاروان از برگزاری کارگاه آموزشی حفاظت مردمی از میراث فرهنگی به منظور ایجاد حساسیت مردم نسبت به آثار تاریخی خبر داد.

«فاطمه محسنی» سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به جزئیات برپایی این کارگاه های آموزشی ،گفت: در این کارگاه که در دو بخش برای کودکان و بزرگسالان برگزار می شود، مردم با حساسیت های نگهداری آثار تاریخی آشنا می شوند.
وی گفت: در این کارگاه به مردم آموزش داده می شود، چه رفتارهایی در هنگام بازدید از آثار تاریخی در موز ها می توانند سبب تخریب آنها شود. رفتارهایی ساده مانند نزدیک شدن به آثار و دست زدن به این گونه آثار چگونه سبب آسیب دیدن آنها می شود.
وی با بیان این که برگزاری این کارگاه ها از سال ۸۲ دوبار در سال به افزایش حساسیت در موزه ها منجر شده است، اظهارداشت: در این کارگاه با شیوه های نوین به کودکان نیز چگونگی حفاظت از آثار موزه آموزش داده می شود.
محسنی با اشاره به نمایش روند مرمت آثار باستانی گفت: همواره این بخش از کارگاه برای مردم بخصوص گردشگران خارجی جذاب است زیرا مشاهده می کنند مراحل مرمت با استفاده از علم و تکنولوژی های روز دنیا در ایران انجام می شود.
وی همچنین توجه به باغ های موزه ها را یکی دیگر از برنامه های این کارگاه بخصوص برای کودکان عنوان کرد و افزود: در این کارگاه به کودکان گفته می شود تنها موزه ها با اهمیت نیستند بلکه باغ های منتهی به موزه های نیز دارای تنوع زیستی و جانوری فراوانی هستند.
وی با اعلام این به جز عامه مردم مجموعه داران آثار تاریخی نیز این گونه کارگاه های استقبال می کنند، افزود: بسیاری از افرادی که دارای مجموعه خانوادگی آثار تاریخی همچون نقاشی هستند برای آگاهی از چگونگی مرمت و نگهداری از آثار باستانی به این کارگاه مراجعه می کنند.
به گزارش ایرنا ،کارگاه های آموزشی «حفاظت مردمی از میراث فرهنگی» به همت واحد حفاظت و مرمت مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از تاریخ ۹ تا ۱۱ اردیبهشت ماه از ساعت ۹تا ۱۷در این مجموعه برگزار می شود.
فراهنگ ** ۳۳۷۷ ** ۱۳۵۵

خبر جدید  معماری سلجوقی شیوه‌ گذشته بناهای ایرانی را دارد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد