۲۰:۱۳:۲۳ - سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

جنگل‌های هیرکانی و دیوار دفاعی گرگان ثبت جهانی می‌شوند

جنگل‌های هیرکانی و دیوار دفاعی گرگان ثبت جهانی می‌شوند
ابراهیم کریمی در گفتگو با خبرنگار حوزه میراث فرهنگیگروه اجتماعی خبرگزاری آنا، در خصوص تهدیدهای پیشرو در حوزه میراث فرهنگی کشور اظهار کرد:در استان گلستان یکهزار و ۵۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده که از این میان ۸۲۵ اثر ثبت ملی و یک اثر برج قابوس ثبت جهانی شده است. وی افزود: قرار است بهزودی دو […]

ابراهیم کریمی در گفتگو با خبرنگار حوزه میراث فرهنگیگروه اجتماعی خبرگزاری آنا، در خصوص تهدیدهای پیشرو در حوزه میراث فرهنگی کشور اظهار کرد:در استان گلستان یکهزار و ۵۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده که از این میان ۸۲۵ اثر ثبت ملی و یک اثر برج قابوس ثبت جهانی شده است.

وی افزود: قرار است بهزودی دو اثر تاریخی جنگلهای هیرکانی و دیوار دفاعی گرگان ثبت جهانی شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستانگفت: ۳۱ میلیارد تومان اعتبار به پنج اثر تاریخی دیوار دفاعی گرگان، موزه میراث روستایی، موزه گلستان، مجموعه خالد نوید و مختوم قلی فراقیاختصاص یافت.

کریمی ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی که بر بودجهدولت حاکم است بهرغم همه مشکلات برای ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان اعتبار قابل توجهی در حوزه میراث فرهنگی برای بهرهبرداری و مرمت اختصاص داده شده است.

وی گفت: میراث فرهنگی این استان به سمت پویا شدن و بهرهبرداری رفته که میتوان از مجموعه آثار تاریخی در جهت جذب گردشگر بهرهبرداری کرد.

انتهای پیام/۴۰۴۶/۴۰۷۶/


منبع :: جنگل‌های هیرکانی و دیوار دفاعی گرگان ثبت جهانی می‌شوند

تبليغات
بانک پاسارگاد