0:53:50 - شنبه 12 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

جزئیات طرح "هتل‌های میراثی ایران" با استفاده از تجربه پرتغالی‌ها

جزئیات طرح "هتل‌های میراثی ایران" با استفاده از تجربه پرتغالی‌ها
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی به تشریح جزئیات طرح "راه‌اندازی هتل‌های میراثی ایران" با بهره‌گیری از تجربیات پرتغالی‌ها پرداخت.

ولی تیموری در گفتوگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره طرح هتلهای میراثی ایران اظهار کرد: این طرح مربوط به بناهایی است که تاریخچه فرهنگی و تاریخی دارند، حال برخی از آنان ثبت شدند و برخی هم ثبت نشدند اما با خانههای قدیمی بومگردی متفاوت بوده و جزو این دسته از خانهها نیستند.

وی ادامه داد: در دنیا، کشورهای پیشرو در احیای چنین بناهایی، دو کشور اسپانیا و پرتغال هستند و ما نیز طرح هتلهای میراثی یا اقامتگاههای میراثی را با کارشناسان پرتغالی دنبال خواهیم کرد که در اجلاس همدان گزارش خود را به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ارائه کرده بودند.

خبر جدید  کاهش ۲۰ درصدی کشته‌شدگان سوانح رانندگی در صحنه تصادف

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: خوشبختانه در ایران ظرفیت بالایی برای احیای بناهای تاریخی و فرهنگی وجود دارد و هماکنون در حال تهیه ضوابط و قوانین این امر هستیم که امیدواریم تا پایان سال این مرحله به پایان رسیده و وارد مرحله اجرا شویم.

خبر جدید  یکشنبه و دوشنبه "بارش برف و باران" در اکثر استان‌های غربی کشور

تیموری یادآور شد: ما در زمینه احیای بناهای تاریخی و فرهنگی در برخی شهرها از جمله کاشان، اصفهان و یزد تجربه خوبی داریم و بیشترین هدف ما برای همکاری با کارشناسان پرتغالی، کسب تجربه آنها است زیرا حتی در نهایت شاید به این نتیجه برسیم تا با سرمایهگذار داخلی، کار را در مرحله اجرا کلید بزنیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: به هرحال کسب تجربه برای احیای بناهای تاریخی و فرهنگی بسیار اهمیت دارد تا بتوانیم با قوانین، ضوابط و در نهایت تجارب موفق دنیا آشنا شویم تا وقتی یک بنای باارزش برای هتل و اقامتگاه درنظر گرفته میشود تکالیف چنین واگذاریهای نیز تعیین و تبیین شود.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

خبر جدید  تجربه عکاسی گردشگران از معابد هندی‌ها برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی ایرانی‌ها
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد