0:57:10 - شنبه 26 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

جزئیات سند همکاری میراث فرهنگی ایران با سازمان جهانی گردشگری/ایران مقصد امن مسافران جهان می‌شود

جزئیات سند همکاری میراث فرهنگی ایران با سازمان جهانی گردشگری/ایران مقصد امن مسافران جهان می‌شود
با لحاظ کردن برنامه کاری سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۰ و برنامه گردشگری ایران، پیشنهاد شده است که جمهوری اسلامی ایران و سازمان جهانی گردشگری در این سال یک همایش مشترک بین‌المللی با موضوع بومگردی و گردشگری روستایی برگزار کنند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم این تفاهم نامه عصر به امضای علی اصغر مونسان – معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و زوراب پلولیکاشویلی – دبیر کل سازمان جهانی گردشگری رسید.

نخستین بند این تفاهم نامه موضوع کمک های فنی است که بر این اساس، دبیرخانه سازمان جهانی گردشگری در حوزههای فنی به جمهوری اسلامی ایران کمک خواهد که میتوان به بازبینی برنامه ملی توسعه گردشگری ایران و ارائه پیشنهاداتی برای چگونگی روند پیگیری و تدوین و اجرای سیستم حسابهای اقماری گردشگری ایران اشاره کرد.

خبر جدید  درختان جدیدی که به یاد مرد طبیعت کاشته می‌شود

همکاری در زمینه بومگردی و گردشگری روستایی یکی دیگر از محورهای این سند همکاری است که سازمان جهانی گردشگری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با مشارکت یکدیگر نسبت به ایجاد یک چارچوب همکاری در زمینه بومگردی و گردشگری روستایی اقدام خواهند کرد.

با لحاظ کردن برنامه کاری سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۰ و برنامه گردشگری ایران، پیشنهاد شده است که جمهوری اسلامی ایران و سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۰ یک همایش مشترک بینالمللی با موضوع بومگردی و گردشگری روستایی برگزار خواهند کرد.

مدیریت تصویر و جایگاهسازی برای جمهوری اسلامی ایران محور دیگر این سند همکاری است که بر این اساس، سازمان جهانی گردشگری از طریق اجرای پروژههایی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را در زمینه ایجاد تصویر مثبت از ایران در بازار جهانی، به عنوان یک مقصد امن با هویت فرهنگی منحصر به فرد و تنوع غنی، حمایت خواهد کرد.

خبر جدید  گردشگری شب در تهران با تاسیس یک هتل خاص دوباره کلید خورد

ایجاد مرکز بینالمللی صنایع دستی و گردشگری یکی دیگر از بندهای این سند همکاری است که بر این اساس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری علاقهمندی خود را به تاسیس مرکز بینالمللی صنایع دستی و گردشگری در جمهوری اسلامی ایران ابراز کرده است و از سازمان جهانی گردشگری در این خصوص درخواست حمایت کرده است که جزئیات بیشتر مورد مذاکره قرار خواهد گرفت.

همکاری در فعالیتهای راه ابریشم نیز محور بعدی این سند همکاری است که دو طرف بر نقش مهم ایران در برنامه ابتکاری راه ابریشم تاکید کردند و تایید کردند که همکاری گسترده تر از طریق مشمول سازی همه بخشها، شرکا و ذینفعان برای اجرای برنامههای ابتکاری مشترک با هدف تقویت نقش ایران در این روند توسعه ای و ترویجی، ضروری است.

خبر جدید  انجام ۴۳ ساعت عملیات امداد هوایی توسط هلال احمر در مناطق سیل‌زده لرستان

همکاری در زمینه یک پروژه پایلوت برای ترویج گردشگری قابل دسترسی (Accessible Tourism)، نیز در این سند همکاری مورد توجه قرار گرفته است که بر این اساس در ایران دو طرف موافقت کردند که در خصوص پروژه پایلوت برای ترویج گردشگری قابل دسترسی مذاکره نمایند.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد